Šimonytė: kitą savaitę sprendimai dėl judėjimo ribojimų ir atlaisvinimų sėkmingesnėse savivaldybėse Trečiadienį sprendimai dėl parduotuvių

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad trečiadienį Vyriausybė priims karantino atlaisvinimus. Vyriausybės vadovės teigimu, daugiau atlaisvinimų gali laukti kitą savaitę, kai Vyriausybė spręs ką daryti su judėjimo ribojimu ir ar atlaisvinti daugiau ribojimų savivaldybėse, kuriose sergamumo skaičiai maži bei didelės testavimo apimtys.

„Bus priimti tie sprendimai, kurie buvo pristatyti ekspertų tarybos pirmadienį dėl prekybos“, – trečiadienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Pirmadienį apsitarusi Vyriausybės ekspertų taryba siūlo leisti veikti ir didesnėms nei 300 kv. m ploto parduotuvėms, jei jos turi atskirus įėjimus. Tiesa, į tokias prekybos vietas siūloma įleisti tik medicinines kaukes ar respiratorius dėvinčius asmenis, taip pat būtų privalu riboti lankytojų srautą, reguliariai testuoti darbuotojus.

Premjerė tvirtino, kad nemaža dalis savivaldybių nusprendė išbandyti pilotinį testavimo kaupiniais metodą ugdymo įstaigose.

„Savivaldybėms šita teisė taip pat bus suteikta, taip pat bus priimti sprendimai dėl kultūros įstaigų“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Pasak I. Šimonytės, svarstyta, kad būtų galima patvirtinti lengvesnius ribojimus skirtingose savivaldybėse, kuriose situacija yra geresnė negu kitose. Visgi tokių planų atsisakyta.

„Tačiau kadangi šią savaitę gausime sekoskaitos tyrimų duomenis, mūsų ekspertai įvertins kur ir kokiu mastu paplitę įvairūs viruso štamai. Tuomet kitą savaitę pirmadienį svarstysime, koks judėjimo ribojimo režimas reikalingas, kai baigsis visuotinis ribojimas, kokiu principu ir ar reikia toliau riboti judėjimą iš ar į atskiras savivaldybes“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrų kabineto galva teigė, kad jai teko girdėti pasipiktinimo dėl savivaldybių „spalvinimo“.

„Atvejų skaičius galbūt ir duotas, bet testavimo apimtys priklauso nuo pačių savivaldybių noro testuoti daugiau savo savivaldybių gyventojų. Tai tokių savivaldybių, kurios testuoja daugiau nei 2 proc., kas mūsų nuomone yra saugus lygis, Lietuvoje dar yra absoliuti mažuma. Norėtume, kad to siektų dauguma savivaldybių. Tada tas spalvinis fonas atrodytų truputėlį kitaip.

Bet tos savivaldybės, kuriose ir testavimo rezultatai yra palankūs, ir atvejų statistika yra palanki, tikrai, manau, kitą savaitę galėsime kalbėti apie platesnius atlaisvinimus ir veiklom“, – tvirtino I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
a
alio
2021-03-10 10:47:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kitą savaitę?O ką svarstysit šią savaitę?Alkoholis prioritetuose?Taip tiesiai ir sakykit, kad tempiat gumą!Žmonėms mažiausiai dabar alkoholis rūpi, į darbą žmonėms reikia, valgyt reikia, o jūs kuo užsiimat???
Atsakyti
-5

E
Erkė
2021-03-10 11:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokių pažadukų ir melagių Lietuvoje dar nematėm. Vyriausybė krito rinkėjų akyse.....
Atsakyti
-3

A
Atsibodot
2021-03-10 11:03:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas čia per nesamone. Su žmonėm zaidzet kaip su marijonetem pirmadienį kaip jau ir kovo 15d iki katros ir yra įvesti ribojimai.o Jon šnek apie kitą savaitę.jau tikrai igrisot su sava ribojimai.ar uždaryti ar ne kaip yra tas virusas taip yra
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų