Šimonytė įvertino kitų metų biudžetą: geroji žinia – mažiau lėšų pandemijai spręsti Papildyta 15.21 val.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino kitų metų valstybės biudžeto projektą, kurį dar šią savaitę teiks Seimui. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė džiaugiasi, kad naujame biudžete, palyginti su šiemet, žymiai mažiau lėšų reikia skirti kovai su COVID-19 pandemija.

„Kas turbūt svarbiausia buvo Vyriausybei, rengiant ateinančių metų biudžetų projektus, kadangi turime tebesitęsiančias dvi ekstremaliąsias situacijas, kurios turi tam tikrus papildomus poreikius, tai numatyti joms reikalingas lėšas. Kalba būtų tiek apie pandemijos valdymą, tiek apie su nelegalia migracija susijusią situaciją.

Geroji žinia yra ta, kad, lyginant su šiais metais, ypač, jei mes kalbėsime apie pandeminę ekstremaliąją padėtį, tie poreikiai yra kartais mažesni ir apsiriboja sveikatos sistemos poreikiais – medikų priedais, vakcinacijos ir kitų priemonių parūpinimu“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Jos teigimu, tokia situacija šiemet susidarė dėl to, kad nebemokamos išmokos už prastovas, taip pat nebeteikiama parama verslui.

„Tiek dėl ekonominės situacijos, tiek dėl to, kad tokio pobūdžio priemonės epidemijai valdyti nėra naudojamos šiuo metu ir nėra planuojamos“, – pridūrė I. Šimonytė.

Kartu I. Šimonytė išskyrė kitas svarbias Vyriausybės suplanuotas išlaidas:

„Yra numatytos lėšos tinkamai užtikrinti fizinio barjero statybą, kitas su nelegalia migracija susijusias reikmes atliepti. Tačiau yra ir kiti Vyriausybės prioritetai ne tik tvarkytis su ekstremaliąja situacija, bet ir spręsti visą eilę klausimų, kurie numatyti spręsti Vyriausybės programoje.

Čia paminėčiau švietimo susitarimo įgyvendinimą, tuos poreikius, kurie susiję su skurdo rizikos mažinimu, investicijomis taip pat“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų, „Sodros“ biudžeto ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų projektams.

Planuojama, kad valdžios sektoriaus deficitas 2022 metais sudarys 3,1 proc. bendrojo vidaus produkto, tuo metu šiemet jis turėtų siekti 4,4 proc. BVP.


Rašyti komentarą...
D
Didžiausias dziaugsmas
2021-10-13 16:32:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kada sulauksim dar geresnė zine, kai pasakysit mes"tepame slides"nua valdžios lovio? būtų pati geriausia žinia Lietuvai
Atsakyti
0

x
xxL
2021-10-13 18:16:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
šimonytė pamiršo paminėti gerokai svarbesnę antrąją gerą žinią apie tai kad bus didinami esami mokesčiai ir bus papildomi mokesčiai visiems Lietuvos baudžiauninkams ;)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų