Šimonytė: darbingo amžiaus ilginimas iki 72 metų – komplikuotas klausimas

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pripažįsta, kad darbingo amžiaus ilginimas, kurį Lietuvai rekomenduoja Europos Komisija, yra komplikuotas klausimas. Premjerės manymu, pirmiausiai Vyriausybė turėtų susikoncentruoti į gyventojų sveikatos gerinimą.

Norint užtikrinti pakankamas pensijas senatvėje, bet ne per dideles įmokas jaunajai kartai, Europos Komisija Lietuvai rekomenduoja iki 2040 metų prailginti darbingą amžių iki 72-ejų. Dabar darbingas amžius – iki 64-erių, nebent asmuo pats nori dirbti ilgiau.

„Darbingo amžiaus ilginimas Lietuvoje yra komplikuotas klausimas. Todėl, kad sveikų gyvenimo metų Lietuvoje žmonės nesulaukia tiek, kiek mes norėtume. Tikslas Vyriausybės yra ilginti sveiko gyvenimo trukmę. Jeigu žmogus yra sveikas, neturi didelių nusiskundimų savo sveikata, tokie žmonės gana ilgai būna darbingi ir patys nori būti aktyvūs taip pat ir darbo rinkoje“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

JI nesiima spėlioti, kada – 2040 metais ar vėliau – Lietuva galėtų imtis ilginti darbingą amžių. Užuot to ėmusis ji ragina susikoncentruoti į gyventojų sveikatą.

„Reikėtų Vyriausybės pastangas koncentruoti į tai, kad žmonių sveiko gyvenimo trukmė būtų kaip įmanoma ilgesnė. Tam reikalingos efektyvios sveikatos prevencinės programos, kurios anksti nustato tas ligas, dėl kurių žmonių sveiko gyvenimo trukmė trumpėja. 

Tuomet, matyt, bendrai gyventojų sveikatai gerėjant, ilgesnis aktyvumas ar darbo rinkoje, ar visuomeniniame gyvenime nebeatrodys toks sudėtingas klausimas“, – pridūrė premjerė.


Rašyti komentarą...
V
Vargolis
2021-04-21 15:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo jo reikia dirpti iki tol kol koju neuzversi ir nereikes mokieti zmoniems penciju PARAZITU VALDZIA!!!
Atsakyti
-2

A
Adolis
2021-04-21 15:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siulau iki 100. Metu.vel busim pirma tauta pasaulyje..po savizudybiu.prasigerimo.korupcijos ir covido mirciu..ura tovariscy....
Atsakyti
-5

Z
Zuikis
2021-04-21 15:50:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai pasakyta ponios premjerės, tik reikia nepamiršti skatinti ir gimstamumą mūsų šalyje, o tai nebeliks jaunų žmonių....
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (49)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų