Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad Lietuvai saugant savo sieną su Baltarusija nuo nelegaliai plūstančių migrantų, neužtenka vien taktinių sprendimų, reikia ir užsienio partnerių pagalbos.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad Lietuvai saugant savo sieną su Baltarusija nuo nelegaliai plūstančių migrantų, neužtenka vien taktinių sprendimų, reikia ir užsienio partnerių pagalbos.

„Buvo tikimasi, kad pastangos kirsti sieną gali suintensyvėti, ir taip ir vyko pastarąsias savaites. Tačiau tai, kas vyksta šuo metu, kai yra itin didelis būrys žmonių susikaupęs visai netoli Lenkijos Respublikos sienos, <...> žinoma, reikalauja papildomų sprendimų ir papildomos reakcijos.

REKLAMA
REKLAMA

Matome, kad mūsų kaimynai savo pajėgas yra labai stipriai padidinę, mes taip pat esame pajėgas padidinę, perdislokavę, susidėlioję prioritetus ir reagavimo algoritmus. Tačiau manome, kad vien taktinių ar praktinių veiksmų nepakanka“, – žurnalistams antradienį kalbėjo I. Šimonytė.

Seimas popiet apsispręs dėl papildomų Vyriausybės siūlomų priemonių, kurios, pasak premjerės, leistų pareigūnams sklandžiau dirbti savo darbą“ ir „apribotų rizikas, kurios yra iš dalies susijusios su neramumais ar kitais įtampų kėlimais“.

Tačiau kartu, pasak I. Šimonytės, Lietuvai labai svarbi ir tarptautinių partnerių pagalba.

„Žinoma, labai svarbu yra ir tarptautinė šito klausimo dedamoji, kur visi kartu ranka rankon dirbame savo partnerių lygiu, nes tai yra ne tik ta problema, kad mes privalome užtikrinti rytinės Europos Sąjungos sienos apsaugą.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kartu, žinoma, pasaulio bendruomenė turi turėti mintyje ir tas humanitarines problemas, kurias ši situacija kelia. Jų savarankiškai išspręsti nei Lenkijos, nei Lietuvos pajėgoms, matyt, nepavyktų“, – sakė I. Šimonytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda tikino, kad visiškai pritaria nepaprastosios padėties įvedimui tokiomis sąlygomis, kokiomis tai numatyta.

„Tai yra savalaikė priemonė, kuri pirmiausia mums padės užkardyti tą veiklos koordinavimą, kuris vyksta migrantų tarpe, kai yra keičiamasi informacija, vykdomos ir kuriamos strategijos, kaip patogiau pereiti sieną nelegaliai. Tai yra didelis privalumas su dabartine situacija, kuri tokių galimybių nesuteikia“, – kalbėjo G. Nausėda.

Pasienyje – nuo 1 iki 5 tūkst. migrantų

Šiuo metu šalyje dėl neteisėtų migrantų jau įvesta ekstremalioji padėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijoje prie sienos su Baltarusija dislokuotos pajėgos pirmadienį užkirto kelią migrantų bandymui prasiveržti į šalies teritoriją iš Baltarusijos. Į šalį, anot pareigūnų, siekė patekti šimtai migrantų. 

Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos vado Rustamo Liubajevo teigimu, įvairių šaltinių duomenimis, pasienyje su Lenkija gali būti sutelkta nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. neteisėtų migrantų.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų, tačiau rugpjūtį pasieniečiams pakeitus taktiką į šalį neįleisti dar beveik 6 tūkst. asmenų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.  

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų