Šimašius švenčia pergalę: po trejų metų kviesime į stadioną

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su savo administracija švenčia pergalę – teismas leido toliau vykdyti nacionalinio stadiono ir viso daugiafunkcio komplekso statybas. Sostinės vadovas apgailestavo dėl prarastų kelių metų, tačiau tikino, kad jei Vyriausybė neatsitrauks, jau po trejų metų ant nacionalinio stadiono vejos vyks pirmosios varžybos.

18

„Teismo sprendimas labai šviežias ir jis, be abejo, labai džiugus“, – spaudos konferencijoje teigė R. Šimašius.

Jis tvirtino, kad yra labai patenkintas, kad yra atvertas kelias nacionalinio stadiono su daugiafunkciu kompleksu statybai.

„Pasirodo, kad buvome teisūs nuo pat pradžių. Tik gaila tu dviejų metų prateriotų teisiniams ginčams“, – kalbėjo sostinės galva.

R. Šimašius džiaugėsi, kad Vilniuje gali atsirasti nacionalinis stadionas ir visas daugiafunkcis kompleksas.

„Tas ypatingai aktualu šiandien, kai reikia ir ekonomiką skatinti, vystyti“, – tvirtino Vilniaus meras.

Jis teigė besitikintis, kad Vyriausybė neišsižadės savo pažadų ir susitarimai, kurie priimti, jie bus vykdomi. R. Šimašius tikino, kad artimiausiu metu kalbėsis su Vyriausybės atstovais dėl daugiafunkcio komplekso statybų.

Meras taip pat džiaugėsi, kad teismas išgirdo savivaldybės argumentus ir nepritarė Viešųjų pirkimų tarnybos nuomonei.

„Tai reiškia, kad vieša ir privati partnerystė galės sklandžiau vykti ir neužstrigs biurokratiniuose gniaužtuose. Šitas aspektas ypatingai svarbus“, – aiškino R. Šimašius.

Pasak jo, viešos ir privačios partnerystės būdu ateityje turės būti daroma vis daugiau projektų, tad šis teismo sprendimas nuteikia viltingai.

„O mes, savo ruožtu, tęsime veiklą. <...> Noriu pasveikinti su šita pergale, tęsime darbus ir po trejų metų, jei Vyriausybė nesudreifuos, kviesime į stadioną“, – kalbėjo R. Šimašius.

Apeliacinis teismas: nacionalinio stadiono koncesijos konkursas gali būti tęsiamas

Apeliacinis teismas antradienį pripažino neteisėtu Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nurodymą nutraukti nacionalinio stadiono koncesijos konkursą. Teismas atmetė VPT skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo pernai lapkritį priimtą nutartį. 

REKLAMA

Tai reiškia, kad Vilniaus valdžia galės pasirašyti daugiau nei 150 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ įmone „Axis industries“ bei projekto finansuotoja „Baltcap“.  

„Skundžiama Viešųjų pirkimų tarnybos vertinimo išvada buvo pagrįstai panaikinta, nes ji neatitinka Viešojo administravimo įstatymo 8 straipsnio nuostatų, kuriomis reikalaujama, kad viešojo administravimo subjektai savo veikla nepažeistų teisės aktų, jų sprendimai būtų pagrįsti, o sprendimų turinys atitiktų teisės normų reikalavimus“, – pranešė teismas. 

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Senų griaučių vietoje iškils nacionalinis stadionas

Teisėjų kolegija nustatė, kad VPT netinkamai taikė koncesijos teisėtumo vertinimui aktualias teisės normas, neatliko visapusiškos koncesijos projekto teisinių santykių analizės, todėl netinkamai atliko teisinį faktų vertinimą. 

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija atskirai pažymėjo, kad šis sprendimas neužkerta kelio VPT priimti kitą vertinimo išvadą, kuri atitiktų teisės normas.  

VPT vadovas Darius Vedrickas BNS sakė, kad tarnyba šiuo metu nagrinėja teismo motyvus ir netrukus paskelbs pranešimą. Jis kol kas negalėjo pasakyti, ar sprendimas bus skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.   

VPT pernai gruodį atmetė savivaldybės pasiūlymą susitarti taikiai. 

Skaičiuojama, kad vien stadiono statyba kainuotų 39 mln. eurų, jis galėtų būti pastatytas 2024 metais. 

Po kelerius metus trukusių konkurso procedūrų koncesijos sutartį su „Axis industries“ bei „Baltcap“ savivaldybė planavo pasirašyti dar pernai kovą. Tam pritarė tiek savivaldybės taryba, tiek Vyriausybė.

Pagal bendrą savivaldybės, statytojų, finansuotojų ir Vyriausybės sutartį, kompleksą daugiau nei du dešimtmečius valdytų bendrovė „Kauno arena“. Jį tikėtasi pastatyti 2023-iaisiais.

Komplekso su 15 tūkst. vietų stadionu ir kitais objektais statyba turėtų kainuoti apie 93 mln. eurų, tačiau mokėjimus išdėsčius per 25 metus, „BaltCap“ fondui planuota sumokėti beveik 156 mln. eurų.

REKLAMA

Vyriausybės dalis, atsižvelgiant į sutarties projektą, būtų siekusi apie 54,5 mln. eurų, savivaldybės – 101,5 mln. eurų. 

Komplekse, be stadiono, planuota pastatyti ir lengvosios atletikos stadioną, sporto kompleksą su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centrą su biblioteka, 300 vietų darželį ir Sporto muziejų.


Rašyti komentarą...
H
Hugo
2021-04-27 16:03:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svaiguliai jus svaiguliai

Po kovid minimum 10 m reiks atsigaut ,1000 % nedabaigs ,arba uzbaigs ir stoves.
Plauna eurus kaip kas netyngi
Atsakyti
0

V
VILNIAUS PRIORITETAI
2021-04-27 17:56:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
GATVES ISLUZE, SALYGATVIAI BAIUS, NAMAI NERENOVUOJAMI, SENAMIESTIS APLEISTAS, DARZELIU TRUKUMAS, DAUGIABUCIU KIEMAI NUSN ERKSTI.... T.T O SIMASIUS INVESTUOS 160.000.000 EURU I STADIONA KURIS KAS MET NES MILIJONINIUS NUOSTOLIUS !!!!!!! JEI ISIVAIZDUOTI SIA SUMA ----TAI 2021 METAIS VISU VILNIAUS GATVIU O TAI 1500 KM , REMONTUI, TIESIMUI BUS SKIRTA----3.000.000 ...TAIP TRYS MILIJONAI EURU....JEI KA VILNIUJE 500 KILOMETRU ZVYRUOTU GATVIU !!!!!!!!
Atsakyti
0

R
Rima
2021-04-27 16:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų tautiečiams nėra nieko švento,jokios pagarbos nei vyresniem,nei mirusiem,kaip gyvuliukai vieni instinktai,svarbiausia „aš noriu”.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų