Nacionalinis stadionas bus: teismas priėmė palankų savivaldybei sprendimą

Nebeliko teisinių kliūčių vykdyti Nacionalinio stadiono statybas. Apeliacinis teismas antradienį nusprendė, kad Vilniaus valdžia galės pasirašyti daugiau nei 150 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ įmone „Axis industries“ bei projekto finansuotoja „Baltcap“.  

Apeliacinis teismas antradienį pripažino neteisėtu Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nurodymą nutraukti nacionalinio stadiono koncesijos konkursą. Teismas atmetė VPT skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo pernai lapkritį priimtą nutartį. 

„Pasikalbam su Vyriausybe ir einam statyti stadiono! Ne tik stadiono, bet ir darželio, krepšinio, rankinio ir kitų salių, lengvosios atletikos stadiono, bendruomenės centro – visas kompleksas.

Teismas paskelbė, ko ir tikėjomės, kad Viešųjų pirkimų tarnybos priekaištai – nepagrįsti. Tai reiškia, jog galime pasirašyti sutartį ir pradėti statybas. Praradome laiko, bet atgavome viltį – kamuolys dabar Švietimo mokslo ir sporto ministerijos rankose. Jei Vyriausybė neatsisako savo įsipareigojimų – stadionas bus po trejų metų“, – po teismo sprendimo feisbuke rašė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA

Kovo pabaigoje teismas bylos nagrinėjimą atnaujino iš esmės. Teisėjų kolegija tuomet nutarė, kad byloje yra daug prieštaringų duomenų, todėl atsižvelgęs į viešąjį interesą, jis šalims leido pateikti papildomus rašytinius paaiškinimus. 

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pernai gruodį atmetė savivaldybės pasiūlymą susitarti taikiai ir Apeliaciniam teismui apskundė jai nepalankią Vilniaus apygardos teismo pernai lapkritį priimtą nutartį, kuria teismas pripažino neteisėtu VPT nurodymą nutraukti nacionalinio stadiono koncesijos konkursą. 

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Senų griaučių vietoje iškils nacionalinis stadionas

Apygardos teismo teigimu, VPT neturėjo pakankamo pagrindo nutarti, kad projektas neatitinka koncesijos požymių ir todėl koncesija yra neteisėta.  

Vilniaus meras Remigijus Šimašius anksčiau sakė tikįs, kad jei teismo sprendimas bus palankus savivaldybei, Vyriausybė nepakeis ankstesnio sprendimo ir dalyvaus projekte. Pasak jo, privatus partneris yra pasiruošęs realizuoti projektą. 

Pasak miesto mero, jeigu teismo sprendimas bus nepalankus savivaldybei, bus ieškoma „kitų kelių“. Anot jo, būtų galima atsisakyti Sporto muziejaus, kuris buvo planuotas, numatant projekto finansavimą ir iš Europos Sąjungos lėšų.    

Skaičiuojama, kad vien stadiono statyba kainuotų 39 mln. eurų, jis galėtų būti pastatytas 2024 metais. 

Po kelerius metus trukusių konkurso procedūrų koncesijos sutartį su „Axis industries“ bei „Baltcap“ savivaldybė planavo pasirašyti dar pernai kovą. Tam pritarė tiek savivaldybės taryba, tiek Vyriausybė.

Pagal bendrą savivaldybės, statytojų, finansuotojų ir Vyriausybės sutartį, kompleksą daugiau nei du dešimtmečius valdytų bendrovė „Kauno arena“. Jį tikėtasi pastatyti 2023-iaisiais.

Komplekso su 15 tūkst. vietų stadionu ir kitais objektais statyba turėtų kainuoti apie 93 mln. eurų, tačiau mokėjimus išdėsčius per 25 metus, „BaltCap“ fondui planuota sumokėti beveik 156 mln. eurų.

Vyriausybės dalis, atsižvelgiant į sutarties projektą, būtų siekusi apie 54,5 mln. eurų, savivaldybės – 101,5 mln. eurų. 

Komplekse, be stadiono, planuota pastatyti ir lengvosios atletikos stadioną, sporto kompleksą su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centrą su biblioteka, 300 vietų darželį ir Sporto muziejų.


Rašyti komentarą...
D
Dinas
2021-04-27 16:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šito stadiono statybos- tai užprogramuota megaafera. Pamatysite po kelių metų baigsis viskas skandalais, teismais ir dingusiais šimtais milijonų eurų
Atsakyti
0

J
JONAS.
2021-04-27 15:22:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėmesio, duotas startas dar vienam pinigų plovimui.
Atsakyti
0

G
Gaila
2021-04-27 16:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašius ir šiuos euriukus ištaškys. Matysime stadionaną kaip savo ausis. Juk jis nieko gero Vilniuje taip ir nenuveikė. Kažkaip viskas nutilo su nepristatytais ventiliavimo aparatais, kuriuos pirko iš neegzistuojančios bendrovės "Andrikus".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų