Šimašius pažėrė kritikos Verygai: ministras, priešingai nei Skvernelis, problemos nesupranta

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius antradienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje vėl pasidalijo požiūriu į esamą situaciją. Šį kartą meras nevengė pažerti kritikos sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, kuris koordinuoja kovą su koronavirusu Lietuvoje.

R. Šimašius šį kartą išskirtinį dėmesį skyrė sergančiųjų ir parvykusiųjų karantinavimui. Anot jo, problema yra ta, kad nėra žinoma, kiek iš tiesų yra sergančiųjų. Žmonės linkę užsidaryti namuose, kad „niekas jų prievarta neišvežtų į centralizuoto karantino punktus“.

„Ar pastebėjote, kaip savivaldybinių areštinių baubu Sveikatos apsaugos ministras išsprendė „problemą“, kad norinčių testuotis „per daug“? Šiandien tokių norinčių testuotis ir testų negaunančių daug nebegirdžiu. <...> Prieš kelias valandas turėjome visų Lietuvos merų konferenciją su Sveikatos apsaugos ministru.

Jis patvirtino, kad tvarka dėl visų, kad ir nesunkiai sergančių, izoliavimo ne savo namuose bus pakeista. Kaip ir kada tai įvyks, ar pasikeis nuostata priverstinai izoliuoti ne savo namuose visus susirgsiančius – neaišku. Nes kol kas nepanašu, kad ministras suprastų, jog problema yra ne tik karantino nesilaikymas.

Problema yra ta, kad mes nenustatome sergančių. Ir su tokiomis tvarkomis nustatysime dar mažesnę jų dalį. Visgi, tikiuosi, kad tvarka bus rimtai pakeista, o ne perrašyta kitais žodžiais. Nes bent jau Premjeras, skirtingai nuo ministro, panašu, problemą suvokia.“, – rašė meras.

Rašoma, kad sergančiųjų nenustatymas yra problema, kurią reikia spręsti keičiant karantinavimo tvarką.

„Visgi, tikiuosi, kad tvarka bus rimtai pakeista, o ne perrašyta kitais žodžiais.“

Miesto meras užsiminė ir apie tai, kad Vilniaus savivaldybė ruošia mobiliąją aplinkaciją, kuria būtų galima užtikrinti saugų karantiną savo pasirinktose patalpose.

„Dirbame ties galimybe turėti mobilią aplikaciją, kuri užtikrintų saugų karantiną savo pasirinktose patalpose. Tikiuosi, šios galimybės ministerija nesustabdys – Lenkija įgyvendina panašų metodą. Rytoj jau turėsiu daugiau naujienų šia tema.“

REKLAMA

R. Šimašius pagyrė ir Vilniaus gyventojus, sakydamas, kad karantino sostinėje laikosi absoliuti dauguma.

„Dirbame ties galimybe turėti mobilią aplikaciją, kuri užtikrintų saugų karantiną savo pasirinktose patalpose. Tikiuosi, šios galimybės ministerija nesustabdys – Lenkija įgyvendina panašų metodą. Rytoj jau turėsiu daugiau naujienų šia tema.“

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šalyje galioja karantino taisyklės. Iš užsienio į Lietuvą grįžę žmonės privalo 14 dienų praleisti karantine. Neseniai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė nurodymus, kad viešose vietose žmonės negali būriuotis didesnėmis grupelėmis, nei po 2 žmones. 

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?


Rašyti komentarą...
M
Morta
2020-03-24 21:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžiažmogiai jūs. Kokį jūs pavyzdį rodote Lietuvos žmonėms, kai dabar toks sunkus laikotarpis. Viens kitam gatavi gerklę perkąsti.
Atsakyti
0

A
Arunas
2020-03-24 21:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašius kaip banditas tyčiojasi iš atvykusiu žmonių sumesdamas į gardus be maisto ir informacijos, o kaltė permeta verygai. Tokį merą reikia skubiai suimti ir pakeisti kitu laikinu...
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-03-24 22:43:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
1. Reikia įzoliuoti visus, kas šiuo metu atvyksta, bet po 1 arba su ta grupele, su kuria keliavo. Uždėti kaukes. Daryti jiems tyrimus. Pas ką neigiamas - karantinuoti namuose su aplikacija arba kad ir apykoja.
2. Iš esmės galime paskelbti 2 sav. karantiną, ir drausti vaikščiot gatvėmis apskritai. Dirbama tik iš namų. Reikia maisto.vaistų - užsisakyk per aplikaciją. Visi sėdim namie.
Jokių ypatingai didelių papildomų išlaidų valstybei nebus

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų