• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo akto signatarų renta lieka susieta su Seimo nario atlyginimu.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį Seime neatmetė prezidento Valdo Adamkaus veto praėjusios kadencijos pabaigoje priimtam įstatymui, kuriuo nustatyta signataro rentą atsieti nuo Seimo nario atlyginimo ir prilyginti 6 baziniams pareiginės algos dydžiams.

REKLAMA

Už tai, kad prezidento atmestas įstatymas būtų priimtas, balsavo 13 parlamentarų, 49 susilaikė, 33 buvo prieš. Norint be pataisų priimti prezidento atmestą įstatymą, reikia, kad už jį balsuotų ne mažiau kaip pusė - 71 iš 141 - Seimo narių.

Neatmetus prezidento veto, Seimas balsavo, kad liktų galioti senasis teisinis reguliavimas, jog signataro renta siekia 50 proc. parlamentaro atlyginimo - už tai pasisakė 59 parlamentarai, prieš buvo 8, 34 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas V.Adamkus grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo akto signatarų statuso įstatymo pataisą, kuria signataro renta buvo atsieta nuo Seimo nario atlyginimo.

„Tokiu teisiniu reguliavimu pakeičiamas rentos apskaičiavimo principas įstatymu nustačius, kad signataro renta siejama ne su Seimo nario alga, o su baziniu pareiginės algos dydžiu, sumenkinama pagarba valstybės atkūrimo istorijai ir ją atkūrusiems asmenims“, - Seime pristatydamas prezidento poziciją yra sakęs jo patarėjas Lauras Bielinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidento manymu, 2003 metais priėmus Nepriklausomybės akto signatarų statuso įstatymą, valstybė įvertino ypatingą Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų indėlį valstybingumo atkūrimo procese ir įtvirtino tokias jų socialines garantijas, kurios išreiškia pačios valstybės požiūrį į savo istoriją ir valstybingumo atkūrimo reikšmę.

REKLAMA

Todėl valstybės vadovas siūlė Seimui Nepriklausomybės akto signatarų statuso įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymą laikyti nepriimtu.

Baigdamas kadenciją 2004-2012 metų Seimas priėmė pataisas, kuriomis pakeitė parlamentarų atlyginimų skaičiavimo sistemą, pakeliant atlyginimus, tačiau sumažinant priedus parlamentinio darbo išlaidoms kompensuoti. Tuo pačiu buvo priimtos pataisos, kuriomis signataro renta atsieta nuo Seimo nario atlyginimo.

REKLAMA

Vetavęs pataisą dėl signatarų rentų, kitus tame pačiame pakete buvusius teisės aktų pakeitimus, tarp jų ir dėl parlamentarų atlyginimų skaičiavimo tvarkos pakeitimo, prezidentas pasirašė.

Anksčiau Seimo nariai gaudavo 4,6 tūkst. litų atlyginimą neatskaičius mokesčių, dar apie 8,5 tūkst. sudarydavo išmokos už išlaidas parlamentinei veiklai. Po pertvarkos Seimo nariai gaus apie 11 tūkst. litų atlyginimą neatskaičius mokesčių, o sumažėjusi išmoka už išlaidas parlamentinei veiklai sieks 3,8 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Signataro renta anksčiau siekė 50 proc. parlamentaro atlyginimo ir sudarė apie 2,3 tūkst. litų. Seimas buvo priėmęs įstatymą, kuriuo rentą prilygino 6 baziniams pareiginės algos dydžiams, t.y. 2940 litų, tačiau prezidentas jį atmetė. Likus senajam teisiniam reguliavimui, o parlamentaro atlyginimą pakėlus, signatarai pretenduos į 5,5 tūkst. litų rentą.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų