Šiauliuose policijos sustabdyta moteris liko be žado: išrašė „pagyrimo protokolą“

Nuo šiol policijos pareigūnai sustabdyti gali ne tik dėl netinkamo elgesio kelyje. Su tuo susidūrė ir šiaulietė Marija (vardas pakeistas – aut. past.), kuri sustabdyta policijos gavo ne nuobaudą, o pagyrimą už taisyklių laikymąsi. Policijos atstovų teigimu, tai – tęstinė akcija, o pavyzdingi vairuotojai gali būti „gaudomi“ ir kituose miestuose.

Šiauliuose gyvenančią Mariją antradienį netikėtai sustabdė policija. Visgi, kaip pasirodė, pareigūnai moterį pastebėjo ne dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo, o atvirkščiai – dėl jų laikymosi.

Marija su tv3.lt pasidalino iš pareigūnų gautu „Administracinio pagyrimo protokolu“. Kaip rašoma protokole, pagyrimo esmė: „Artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, drausmingai laikydamasis Kelių eismo taisyklių, vairuotojas sulėtino greitį ir sustojo prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų perėja norėjusį eiti pėsčiąjį“.

Moteris netikėta pareigūnų „dovana“ pasidalino ir socialiniuose tinkluose, kur žinia netruko išplisti.

„Važiuoju Aido g., gaunu protokolą, išvažiuoju su šypsena... Dar ir taip būna Šiauliuose“, – džiaugsmo neslepia moteris.

Akcija skirta saugaus eismo dienai

Kaip teigia Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė, tokia „pagyrimo“ protokolų iniciatyva buvo sugalvota pačių Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų. 

Jos teigimu, iš pradžių buvo planuota iniciatyvą pristatyti balandžio 6-ąją – saugaus eismo dieną. Visgi, protokolo nuotraukoms pradėjus plisti internete, procesą esą teko pagreitinti.

„Šiuo metu pagyrimo protokolus yra gavę 20 eismo dalyvių. Projekto tikslas – saugaus eismo įgūdžių formavimas teigiamais pavyzdžiais. Tai - antipodas įgūdžių formavimui baudomis.

Vakar dėmesys buvo skiriamas vairuotojų atsargumui prie nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, šiandien – dviratininkų drausmingumui ir tėvų sąmoningumui, kad vaikai automobiliais būtų vežami saugiai, specialiose kėdutėse“, – pasakoja G. Smagriūnienė.

REKLAMA

Pasak Šiaulių AVPK atstovės, ši akcija – tęstinė, o ją rengti jau yra pasirengę kitų rajonų policijos komisariatų bendruomenės pareigūnai.

Panašios akcijos vyksta jau ne pirmą kartą

Šiaulietės Marijos įrašu savo „Facebook“ paskyroje pasidalino ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Ačiū Šiaulių AVPK Policijos pareigūnams už norą draugauti. Draugystė yra svarbu!”, – teigė jis.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis tv3.lt sako, jog tokios pavienių komisariatų iniciatyvos yra vertinamos itin palankiai, būtent šią planuoja tęsti ir daugiau rajonų.

„Tokias akcijas vertiname teigiamai, į jas teigiamai žiūri ir vairuotojai, todėl ateityje jų turėtų būti dar daugiau.

Artimiausiu metu, balandžio 6 d., minint saugaus eismo dieną, neblaivių vairuotojų kontrolės metu sustabdytiems blaiviems vairuotojams planuojama dalinti kavos kuponus”, – apie artimiausius planus pasakoja R. Matonis.

Jis taip pat tikina, jog policija panašias iniciatyvas vykdo nuolatos. Štai, pavyzdžiui, iki prasidedant pandemijai vyko projektas „Švarus vairuotojas“, kurio metu nuobaudų už KET pažeidimus neturintiems vairuotojams buvo dalinami akcijos rėmėjų prizai. Tuomet esą buvo apdovanota daugiau nei 1000 vairuotojų.


Rašyti komentarą...
A
2021-03-24 17:36:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar ir toks būna
Atsakyti
0

V
Virginija
2021-03-25 05:37:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jonavoje visi vairuotojai sustoja prie perėjos,net jeigu tik artiniesi norėdamas pereiti. Ir dažnas ranka kviečia eiti
Atsakyti
-1

F
Furistas
2021-03-24 17:30:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai čia jau kažkas ne to, kad gavot iš pareigūnų garbės protokolą, tai gal buvo seimo pirmininkė kažkur netoliese tortą valgė? Čia Lietuvoi jau stebuklų kvepia, jie daugiau linkę baudas iš rašyt, jau panašu, kad Europa kvepia
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų