Šiauliuose nuo COVID-19 mirė jauna mokytoja: bendruomenė sukrėsta – teikiama psichologinė pagalba dar papildyta 16.26

Antradienį ligoninėje mirė Šiaulių miesto Ragainės progimnazijos mokytoja, kuriai buvo 39–40 metai. Mokyklos bendruomenė sukrėsta, todėl teikiama psichologinė pagalba.

Apie jaunos mokytojos mirtį naujienų portalui tv3.lt patvirtino Ragainės progimnazijos administracija, Šiaulių miesto savivaldybė administracija, Statistikos departamentas, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba ir Respublinkinė Šiaulių ligoninė.

Statistikos departamento atstovė pranešė, kad antradienį gautas pranešimas apie 40–49 metų moters mirtį Šiaulių regione.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas tv3.lt patvirtino, kad mirė 40 metų moteris nuo COVID-19.

„Tai yra 40 metų moteris, fiksuota mirtis. Priežastis yra COVID-19 infekcija. Gydymo įstaiga neturi duomenų, ar ji buvo paskiepyta ar ne, tokių duomenų nėra“, – teigė VVKT vadovas Gytis Andriulionis.

Kaip vėliau portalui tv3.lt patikslino Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovė Sonata Tenytė, 39–40 m. moteris rugsėjo 14 d. mirė kovidinėje reanimacijoje. 

„Moteris pas mus buvo stacionarizuota rugsėjo 3 d., iš pradžių buvo gydoma bendrame skyriuje, bet būklei pablogėjus perkelta į reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių. Moteris mirė nuo COVID-19 ligos ir jos sukeltų komplikacijų, kvėpavimo funkcijos nepakankamumo, kas yra gana įprasta šiai ligai“, – informavo ji.

Kaip nurodė ligoninės atstovė, moteris prieš patenkant į ligoninę buvo pasiskiepijusi viena vakcinos doze. „Matyt, buvo taip, moteriai po kelių dienų sukilo temperatūra ir ji kreipėsi į ligoninę. Medikai svarsto, kad greičiausiai moteris nežinojo apie ligą ir jau buvo užsikrėtusi“, – komentavo S. Tenytė.

Paneigė kalbas apie mirtį po skiepo

Socialiniuose tinkluose sklinda klaidinanti informacija, kad moteris mirė po skiepo, tačiau VVKT tarnyba teigia, kad tokių duomenų nėra. VVKT primena, kad apie nepageidaujamas šalutines skiepų reakcijas, jei jos pasitaiko, tarnybai gali pranešti gydymo įstaiga, gydytojai ar artimieji, jei turi duomenų apie galimas sąsajas.

Šiaulių miesto savivaldybės viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis taip pat patvirtino apie mirusią jauną mokytoją. Šiaulių miesto savivaldybė penktadienį šeimai išreiškė užuojautą.

Šiaulių Ragainės progimnazija neteko mokytojos, puikaus žmogaus. Linkime stiprybės ir reiškiame nuoširdžią užuojautą artimiesiems, progimnazijos kolektyvui ir visai Šiaulių miesto švietimo bendruomenei“, – savivaldybė paskelbė savo puslapyje ir perdavė šeimos prašymą, kad susilaikytų nuo komentarų.

Mokyklos administracija taip pat patvirtino, kad mirė jų mokytoja, mokyklos žiniomis, moteris „nebuvo pasiskiepijusi pagal pilną skiepų schemą“.

REKLAMA

Po mokytojos mirties mokyklos bendruomenė buvo sukrėsta, todėl Ragainės progimnazijoje teikiama psichologinė pagalba.

Mirė virš 30 m. vyras

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią parą nuo COVID-19 mirė ir 30–39 m. grupei priklausęs vyras. 

Kaip rodo atviri departamento duomenys, vyras buvo Panevėžio apskries gyventojas, jis nebuvo pilnai pasiskiepijęs.

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis patvirtino, kad tokio amžiaus asmuo gydytas šioje įstaigoje.

„Galiu tik pasakyti, kad mūsų ligoninėje. Bet daugiau nieko komentuoti negaliu, nes buvo bendrauta su jo tėvais ir jie kategoriškai neleido teikti jokios informacijos“, – komentavo jis.

Iš viso nuo pandemijos pradžios mirė 28 30–39 m. grupei priklausę asmenys. 

1197 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 1197 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši žmonės. Du iš jų buvo vyresni nei 70-ies ir 80-ies metų, taip pat mirė po vieną vyresnį nei 30-ies ir 90-ies metų žmogų.

Pilnai paskiepyti buvo abu vyresni nei 80-ies metų žmonės ir vienas vyresnis nei 70-ies metų žmogus. Likusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Iš viso nuo pandemijos pradžios mirė devyni 20–29 m. amžiaus grupei priklausę asmenys. Taip pat mirė 28 žmonės 30–39 m. grupėje, 84 – 40–49 m., 373 – 50–59 m., 764 – 60–69 m., 1291 – 70–79 m., 1698 – 80–89 m., 510 – 90–99 m., 6 – 100–109 m. 

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso mirė 4763 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 72. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 9531 mirtis.

Ligonių stacionare artėja link 1 tūkst.

Šiuo metu pandemija, vertinant savaitinę dinamiką, slopsta vos 11-oje iš 60-ies šalies savivaldybių, o visur kitur – veržiasi. Šalyje vis dar fiksuojama 18 „juodųjų“ savivaldybių – nors Molėtų rajonas vėl tapo „raudonas“, į šį sąrašą, pentadienio Statistikos departamento duomenimis, pateko Varėnos r. Be to, šalyje teliko viena geltona savivaldybė.

REKLAMA

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydoma 910 žmonių, 89 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo keliomis dešimtimis. 

55 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Deguonis papildomai tiekiamas 768 žmonėms.

Pandemijos piko metu šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.


Rašyti komentarą...
T
Tikrai
2021-09-17 12:06:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Domenų niera ,nes po skiepo,visi Šiauliai žino!!!
Atsakyti
-42

S
Simas
2021-09-17 12:07:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi šiauliai žino ,kad po marmalo!!! Kiek dar žudysit žmones?!!!
Atsakyti
-45

V
Vaida
2021-09-17 12:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta artimiesiems.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (121)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų