• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kyšininkavimo byloje galimai melagingus parodymus davę Šiaulių miesto tarybos nariai, Naujosios sąjungos atstovai Leonas Strazdauskas ir Vytautas Peleckis kaltina Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) siekiant juos „apdrabstyti purvais“.

REKLAMA
REKLAMA

„Sodros“ Šiaulių skyriaus vadovas L.Strazdauskas bei UAB „Šiaulių vandenys“ technikos direktorius V. Peleckis išplatintame pareiškime teigia, kad STT jiems faksu atsiųsti šaukimai atvykti į tarnybos Šiaulių valdybą neva yra „drabstymasis purvais“.

REKLAMA

„Šaukimai išsiųsti faksu (...) mums nepasirašius, nepatvirtinus šaukimo gavimo. Nuo kada STT šaukimus siuntinėja faksais? Esame įsitikinę, kad STT Šiaulių valdyba užsiima technologijomis: viešai į darbovietes faksais siuntinėjami šaukimai – sąmoningas veiksmas, norint kuo greičiau „išviešinti“ įvykį – apdrabstyti purvais. O po to – kaltas tu ar nekaltas – nenusiplausi visą gyvenimą“, – rašoma Naujosios sąjungos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pranešimo, L. Strazdauskas ir V. Peleckis įsitikinę, kad jiems „bus daromas spaudimas“.

„Bus siūloma pasirašyti po suregztais dokumentais, nukreiptais prieš vieną Seimo narį. Jeigu pasirašysime, įtarimai gal ir bus nuimti. Jei nepasirašysime, galime būti sulaikyti 2 paroms – pamąstymui. Pareiškiame, kad ginsimės visomis teisėtomis priemonėmis bei viešumu“, – teigia Šiaulių miesto tarybos nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienio pavakarę STT pranešė, jog L.Strazdauskas ir V.Peleckis tapo įtariamaisiais dėl galimai melagingų parodymų kyšininkavimo byloje.

STT Šiaulių valdybos viršininkas Žydrūnas Bartkus BNS pirmadienį pavadino jų pranešimus apie „drabstymąsi purvais“ trukdymu STT darbui ir teigė, jog tarnyba į politines intrigas nesivels.

REKLAMA

„STT Šiaulių valdyba įprastai dirba savo darbą. Mes nesiveliame į jokias politines intrigas, kur mus bando įvelti – mes tik dirbame savo darbą baudžiamojoje byloje. (...) Jei kažkas tapatina su politika, tai yra netiesa. Gal kažkiek trukdo mums dirbti, kai tokie pranešimai skleidžiami“, – kalbėjo pareigūnas.

REKLAMA

Jo teigimu, teisės aktai leidžia atsiųsti šaukimą faksu, kas yra efektyvus ir greitas būdas iškviesti asmenis atvykti į tarnybą.

Nepasirašytas šaukimas, anot Ž. Bartkaus, panaikina galimybę nubausti asmenį, jei jis į STT vis dėlto neatvyktų.

„Baudžiamojo proceso kodekso 182 straipsnyje parašyta, kokiu būdu žmonės gali būti iškviečiami į apklausą. Faksu išsiųstas paklausimas patenka į leistinus mūsų veiksmus. Dėl ko faksu - mes pasirenkam, kaip tai daryti, ir taip galima žmogų iškviesti greičiausiai. (...) Kai žmogus nepasirašo ant šaukimo, tai mes, kaip teisėsaugos institucija, prarandam teisę jį nubausti už neatvykimą. Jei jam būtų įteikta į rankas ir jis būtų pasirašęs, kad jį gavo, ir būtų neatvykęs, tada mes turėtumėm teisę jį nubaust. Šiuo atveju mes pasirenkame kitokį būdą, aukodami savo teisę žmogų neatvykusį patraukt į atsakomybę už neatvykimą“, – aiškino Ž. Bartkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdyba pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl melagingų parodymų byloje, kurioje tiriamas kyšininkavimas stambiu mastu.

Kaip BNS sekmadienį patvirtino STT vadovas Žimantas Pacevičius, ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl L. Strazdausko bei V. Peleckio galimai melagingų liudijimų. Penktadienį jie buvo iškviesti apklausai, o pirmadienį jiems įteikti pranešimai apie įtarimus.

REKLAMA

STT dviem Šiaulių tarybos nariams – Igoriui Strupeikiui bei Romanui Čokovui – vasarą pareiškė įtarimus dėl reikalavimo duoti didelės vertės kyšį.

Opozicinė konservatorių partija I. Strupeikį iš savo gretų pašalino bei rekomendavo jam atsistatydinti iš Šiaulių miesto tarybos nario posto. Kitą įtariamąjį R. Čokovą iš partijos pašalino „tvarkiečių“ prezidiumas.

REKLAMA

Abu Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narius – „Tvarkos ir teisingumo“ partijai priklausiusį R. Čokovą ir tuometinį

Tėvynės sąjungos narį I. Strupeikį liepos pradžioje sulaikė STT pareigūnai. Iš pradžių politikai buvo sulaikyti dviem paroms.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų, kad už palankaus sprendimo priėmimą Šiaulių miesto taryboje buvo reikalaujama daugiau nei 100 tūkstančių litų kyšio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų