Šešelgis apie situaciją Lietuvoje: nepamirškime, dabar žmonės serga ir gripu

Padėtis dėl koronaviruso Lietuvoje sunkėja. Penktadienį šalyje užfiksuoti dar trys nauji užsikrėtimo atvejai: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, taip pat jų daugėja ir šeštadienį. Sveikatos apsaugos ministras spaudos konferencijoje pasakojo apie situaciją ir kokių veiksmų planuojama imtis toliau. Šalyje žmonės skundžiasi, kad tyrimai atliekami ne visiems, o pats Aurelijus Veryga tikino, kad tai padaryti būtų neįmanoma.

Ar turėtų keistis tvarka TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Kokia dabar padėtis su tuo koronavirusu Lietuvoje? Žmonės sako, kad simptomai atitinka: karščiavimas, gerklės skausmas ir panašiai, tačiau jiems neatliekami tyrimai, nes nebuvo niekur išvažiavę. Tai gal jau laikas keisti tokią tvarką?

Aš manau, kad tikrai pribresime prie tokios situacijos. Pagal dabartinę situaciją, žmonėms nereikėtų pergyventi, nes vis tiek yra gripo sezonas ir juo serga daug žmonių. Tie simptomai pasireiškia panašūs, kaip koronaviruso.

Gal mes atlaidžiai ir kaip nors ne taip žiūrime? Prisiminkime kauniečių porą, kurie užsikrėtę. Dabar girdime įvairių kalbų, kad jie buvo ne šiaip parduotuvėje, bet Kauno „Akropolyje“. Taip pat, kad šventė savo jubiliejų Garliavos kavinėje ir buvo būrys žmonių. Ir tai, kad slidininko mama dirba su vaikais ir po to kelias dienas ėjo į mokyklą. Ar tie žmonės nustatyti, kurie ten galimai buvo?

Kiek aš esu informuotas, tai nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai apklausė. Jei žmonės elgiasi galimai neatsakingai ir nesuteikia visos informacijos, tai tikrai prašytumėme atsakingų žmonių pasielgti garbingai ir pasiskambinti nacionalinio visuomenės sveikatos centro duotu informaciniu numeriu, pasakyti, kad jie buvo ten ir ten, ir turėjo kažkokį kontaktą.

Jūs turite duomenis, ką jie ten pasakojo, o galbūt iš tiesų vaikštinėjo? Ar čia visuomenės sveikatos centro informacijos reikalas ir jau jie ten patyliukais viską daro?

REKLAMA

Čia yra pilnai visuomenės sveikatos centro sritis ir jie tai atlieka gerbdami žmonių privatumą. Mes matome, kad tikrai būna labai sudėtinga žmonėms, kuriems yra nustatomas koronavirusas. Žmogus prarado visiškai privatumą. Jam ir taip sunku, gal jis neturi patirties tokioje situacijoje. Juos reikia palaikyti, gerbti ir specialistai tikrai viską padarys tai, kas priklauso. Dėl pačių tyrimų – skaičius auga, tikrai dramatiškai. Jei atlikdavome po 8 ar 12 tyrimų, tai dabar užkrovimų yra 38 tyrimai laboratorijoje. Tas pats buvo ir vakar. Jau registruojamų žmonių, atvykstančių iš kitų šalių, skaičius išaugo ir ketvirtadienį operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras priėmė sprendimus privalomai šiuos žmones registruoti ir stebėti.  

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
K
Kas paneigs
2020-03-17 13:54:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gripo sergamumo padidėjimas yra netiriamo koronaviruso sąskaita .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų