Šeimos kortelė suteiks nuolaidų tūkstančiams, bet kokių – neaišku

Po mėnesio pradedama Šeimos kortelės programa daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiks daugybę nuolaidų ir lengvatų. Seime kortelės programą pristatęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kol kas galėjo pristatyti tik kelias lengvatas, bet žadėjo, kad kortelių partnerių su laiku tik daugės. 

Nuo liepos 1 d. įsigalios Šeimos kortelės įstatymas. Šia kortele galės pasinaudoti gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos. Šeimos kortelė suteiks specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams. Planuojama, kad kortelė šeimas pasieks paštu rugsėjo mėnesį, naudotis ja galės visi šeimos nariai.

Nemokami muziejai, pigesnės kelionės autobusais

Ministras L. Kukuraitis teigė, kad Šeimos kortelė yra dar viena šeimos stiprinimo priemonė. Jis tvirtino, kad panašios kortelės pasitvirtino ir kaimyninėse valstybėse.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kad daugiau 70 tūkst. šeimų galėtų naudotis tokia kortele. Pasak ministro, kortelė teiktų nuolaidas ir paslaugas tiek privačiame sektoriuje, tiek viešajame.

L. Kukuraitis teigė, kad Šeimos kortelės turėtojai turėtų gauti 50 proc. nuolaidą keliauti tarpmiestiniais autobusais, traukiniais, keltais, o Kultūros ministerija yra pažadėjusi, kad kortelių turėtojai galėtų nemokamai lankytis muziejuose kiekvieną sekmadienį.

Liepos mėnesį turėtų startuoti Šeimos kortelės interneto svetainė ir mobilioji programėlė, kuriose bus galima matyti, kokiose vietose bus galima panaudoti

„Šiuo metu ieškoma partnerių, deramasi ir su privačiomis priemonėmis, ir su ministerijomis“, – sakė L. Kukuraitis.

Šeimoms, pareiškusioms norą gauti kortelė, jos turėtų būti atsiųstos per 20 darbo dienų.

Kortelės neparodė

Rita Tamašiūnienė teigė, kad Seimo nariai tikėjosi pamatyti Šeimos kortelės prototipą, nes kitų šalių atstovai didžiuojasi ir demonstruoja jas parlamento narių susitikimuose. Ministras teigė, kad vyksta viešieji pirkimai, tad nei logotipo, nei kortelės pavyzdžio parlamentarams parodyti negalėjo.

REKLAMA

Robertas Šarknickas džiaugėsi, kad tūkstančiai šeimų galės įsigyti Šeimos korteles, tačiau klausė, kodėl kortelės bus teikiamos tik toms šeimoms, kurios turi tris ir daugiau vaikų.

„Tris ar daugiau vaikus auginti yra sunkiau nei vieną ar du. Tokiu būdu skatinama šeimas būti didesnėmis“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Levutė Staniuvienė klausė, ar kortelės turėtojo statusas nesuteiks nepilnavertiškumo komplekso šeimoms.

„Deja, pas mus yra taip, kad paramos gavėjai lyg turėtų kažko gėdytis. Tarptautinė patirtis rodo, kad tai tampa pasididžiavimo argumentu, kad esu iš daugiavaikės šeimos ir taip prisidedu prie mūsų visuomenės“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

L. Kukuraitis teigė, kad net jei jis ir netektų ministro pareigų, kortelės programa ir jos vykdymas neturėtų sustoti.

Korteles gaus į namus

Socialinės apsaugos ir darbo ministro L. Kukuraičio teigimu, Šeimos kortelė suteiks naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis nuolaidomis.

„Nuolaidų krepšelis bus kintantis, nes sudarome galimybę partneriams teikti vienkartines nuolaidas, taip pat sudaryti trijų ar šešių mėnesių bei ilgesnės trukmės sutartis“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Šeimai bus išduodama viena nemokama kortelė – ja galės naudotis visi asmenys šeimoje, kurių vardai ir pavardės bus nurodyti ant kortelės.

Jeigu šeimos nariai norės naudotis kortelėmis atskirai, reikės užsakyti papildomas korteles ir sumokėti už jų gamybą. Šeimos kortelė turės būti naudojama kartu su asmens dokumentu.

Šių metų liepos 1 d. įsigaliojus Šeimos kortelės įstatymui, prasidės kortelės gavėjų duomenų tikslinimas ir vardinių kortelių gamyba, o rugsėjo mėnesį kortelės turėtų pasiekti gausias ir neįgalius vaikus prižiūrinčias šeimas.

Numatoma, kad Šeimos kortelė bus gaminama pagal Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje nurodytus duomenis ir išsiųsta į faktinę ar deklaruotą gyvenamąją vietą.

REKLAMA

Tačiau dar prieš tai šeimos gaus elektroninius laiškus, kuriais bus prašomos išreikšti sutikimą gauti Šeimos kortelę. Neišsakius tokio sutikimo Šeimos kortelė negalės būti gaminama ir atsiunčiama dėl sustiprintos asmens duomenų apsaugos.

Šeimos, kurių duomenų nėra informacinėje sistemoje, kortelę galės gauti užpildžiusi prašymą Socialinių paslaugų priežiūros departamento puslapyje. Partneriai, kurie teiks nuolaidas Šeimos kortelės naudotojams, bus skelbiami Šeimos korteles puslapyje.

Kas galės naudotis Šeimos kortelėmis?

Remiantis įstatymu, Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga trys ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų