Seimo smūgis paaugliams: energetinių gėrimų pardavimas nepilnamečiams bus uždraustas

Ketvirtadienį Seimas balsavo už draudimą pardavinėti energetinius gėrimus nepilnamečiams. Po audringų diskusijų, kurių metu vieni Seimo nariai ragino apsaugoti vaikus, o kiti prašė nejuokinti pasaulio, įstatymo projektas buvo priimtas.

Svarstant įstatymo projektą, Vida Marija Čigriejienė pareiškė, kad energetinių gėrimų vartojimas yra auganti visuomenės sveikatos problema. Anot jos, energetiniai gėrimai jau tapo madingo šiuolaikinio gyvenimo atributas. Dėl agresyvios reklamos energetiniai gėrimai išsirinko pagrindinį taikinį – paauglius ir jaunus žmones. Seimo narė akcentavo, kad jie sukelia psichiką stimuliuojančią priklausomybę.

„Neperlenkime lazdos, nėra objektyvių įrodymų, kad energetiniai gėrimai turi neigiamą poveikį. Yra įtarimų, bet įrodyta niekur nėra“, – kitokią nuomonę pateikė Rimantas Jonas Dagys. Jis pripažino, kad kofeino perdozavimas yra blogas reiškinys, tačiau tvirtino, kad tas pats laukia ir padauginus druskos: „Bet kuris perteklinis produkto vartojimas yra blogai.“

Seimo narys akcentavo, kad nėra jokių objektyvių, patvirtintų tyrimų dėl energetinių gėrimų poveikio. „Reikia vadovautis atsargumo kriterijais, bet ne draudimo“, – tvirtino jis, paragindamas riboti energetinių gėrimų reklamą ir jų nepropaguoti. R. Dagys akcentavo, kad energetinių gėrimų nesiryžta drausti ir Europos Sąjunga.

REKLAMA

Vėliau Seime kilo kiek prieštaringos diskusijos, kuriose susipriešino pamokslavimai apie draudimus jaunimui, būtinybę apsaugoti vaikus nuo žalos ir apskritai požiūrį į draudimus. „Mūsų vaikai turi būti kuo labiau apsaugoti nuo žalingos aplinkos. Bet ar siūloma priemonė, draudimas, yra adekvati priemonė problemai spręsti?“, – klausė Eligijus Masiulis. Jis tvirtino, kad uždraudus energetinius gėrimus, šitame segmente atsiras šešėlinė rinka. Bus pardavinėjama turguose, tarpuvartėse.

E. Masiulis akcentavo, kad uždraudus energetinius gėrimus, teks pradėti drausti ir daugybę kitų nesveikų produktų: „McDonald's“ ar picą. Kitas dalykas bus apriboti ir šių skanių dalykų prekybą Lietuvoje?" Pirmiausia reikia dirbti aiškinamąjį darbą ir kalbėtis šeimoje, tvirtina E. Masiulis. „Siūlau neskubėti ir nejuokinti viso pasaulio. Gal už tokį projektą ir sulauktume padėkos iš kokio Irano ar Šiaurės Korėjos", – kategoriškai tvirtino E. Masiulis.  

Iš 94 posėdyje dalyvavusių Seimo narių 71 balsavo už, ir įstatymo projektas buvo priimtas. Įdomu tai, kad balsavimo metu susivienijo valdantieji ir opoziciniai konservatoriai, prieš balsavo Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovai.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2012-12-06 16:42:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei viesoj vietoj atsigerciau mentai supakuotu? :D
Atsakyti
0

R
Rokas
2012-12-06 16:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekad negeriu situ energetiniu gerimu, bet tiesiai, sviesiai galiu pasakyt, kad toks istatymas yra visiskai BUKAS. :D
Atsakyti
-3

n
neformalas
2012-12-07 11:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
mano sveikatai kenkia ne tik energetiniai gerimai, nors man daugiau nei 18, bet istatymas yra durnas, Pavyzdziui man sustreikuoja sirdis kai ateina saskaita uz sildima, uz komunalines paslaugas, tai dabar uzdrauskit dideles saskaitas, man pastoviai skauda galva, nes zinau kad daugiau minimumo nieks nemoka, o paslaugos ir maistas virsija minimuma, uzdrauskit kelt kainas, kad apsaugotumet zmones nuo migrenos... Aplamai apie kokia sveikata seimas gali galvoti, kai kas antras pencininkas nori greiciau kojas uzlenkti, nes pragyvenimo lygis neimanomas, Kodel Lietuviai visi i uzsienius isbegioje? padarykite surasimus Lietuvoje ir pagal istatyma sumazinkit seimo nariu skaiciu, nes Lietuvoje jau nebera pusantro milijono gyventoju. o ne SUDA MALKIT SU ENERGETINIU DRAUDIMU...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (387)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų