Lietuvos bankui atsisakius informuoti Seimą apie indėlius iš „Snoro“ atsiėmusius parlamentarus, politikai svarsto galimybę paprašyti tokios informacijos Seimo nutarimu.

Tai numatantį nutarimo projektą „Dėl informacijos, susijusios su viešuoju interesu, pateikimo Lietuvos Respublikos Seimui“ Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis.

Nutarimo projekte prašoma Lietuvos banko valdybos nurodyti, kurie šios kadencijos (2008–2012 metų) Seimo nariai ar jų šeimos nariai, 15-osios Vyriausybės nariai ar jų šeimos nariai, Lietuvos banko darbuotojai ar jų šeimos nariai, taip pat šių institucijų asmeninio (politinio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai ar jų šeimos nariai laikotarpiu nuo 2011 m. vasario 1 d. iki Lietuvos banko sprendimo paskelbti banką nemokiu ir sustabdyti jo veiklą atsiėmė šiame banke laikytus indėlius.

Tokią informaciją prašoma pateikti per savaitę nuo nutarimo priėmimo dienos.

Tokiu būdu Seimui siūloma reaguoti į visuomenės informavimo priemonėse skelbiamą informaciją apie tai, jog kai kurie Seimo nariai, galimai iš anksto žinoję viešai neskelbtą informaciją apie prastą banko „Snoras“ finansinę būklę, naujausio inspektavimo rezultatus, taip pat planuojamą jo veiklos sustabdymą, atsiėmė banke „Snoras“ laikytus indėlius.

REKLAMA

„Tokia viešai skelbiama informacija, kuri atsakingų valstybės institucijų nėra nei patvirtinta, nei paneigta, visuomenei kelia pagrįstų abejonių dėl galimo asmenų lygiateisiškumo ir valdžios įstaigų tarnavimo žmonėms principų pažeidimo, griauna žmonių pasitikėjimą Valstybe ir valdžia, daro žalą Lietuvos Respublikos Seimo, kaip Tautos atstovybės, reputacijai“, – teigiama nutarimo projekte.

Seimas prašo informacijos apie atsiimtus indėlius, „siekdamas, kad Lietuvos žmonėms būtų pateikta išsami bei teisinga informacija ir paneigtos arba patvirtintos abejonės dėl kai kurių Seimo narių galimai neetiško ar teisei prieštaraujančio elgesio“.

„Tokios informacijos viešas paskelbimas atspindi viešąjį interesą ir įgyvendina konstitucinę visuomenės teisę į teisingą informaciją, o ypač – susijusią su viešųjų asmenų veikla“, – pabrėžiama nutarimo projekte.

Lietuvos bankas atsisakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) suteikti duomenis apie parlamentarus, kurie atsiėmė indėlius iš banko prieš jo nacionalizavimą, primena ELTA.


Rašyti komentarą...
P
PP
2011-12-01 13:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar svarbu jei koks nors seimūnas pataikė tam tkru laiku atsiimti savo pinigs iš Snoro banko?Čia vėl stengiamasi parodyt labai gražų muilo burbulą ... Va ,ar Seimas su savo kanceliarinėmis išlaidomis ir privilegijomis už save balsuodami nepažeidžia privačių interesų derinimo įstatymo? Gal Seimui tą klausimą turi spręsti Prezidentė. Gobšūs seimūnai niekuomet nebalsuos prieš savo gėrį ,visų nagai į save riesti.
Atsakyti
0

J
Jonas
2011-12-01 19:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu, kad kvepia dar vienu "šleževyčiniu" skandalu. Kad nenorima atskleisti pavardžių, tai panašu kad jos iš valdančiųjų bus. O su valdančiais Lietuvoje niekam nepatartina pyktis. Juk akivaizdu, kad sudoroja ką panorėję. Graži Lukašenkiada tėvynėje mūsų.
Atsakyti
0

P
PK
2011-12-01 20:24:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
iniciatyva sveikintina, kadangi apie galimą Snoro griūtį aukščiausiame lygmenyje galėjo būti žinoma gerokai seniau. O valstybės tarnautojai yra vieši asmenys, todėl tokios informacijos paviešinimas turėtų užtikrinti politikos skaidrumą ir kiekvienas Seimo narys arba valstybės tarnautojas, atsiėmęs indėlį iš Snoro, turėtų pasiaiškinti, kodėl taip padarė - kaltinimai juk niekam, bent kol kas, nėra metami. Šaunuoliai Tvarka ir teisingumas, kad bando daryti tvarką valstybėje ir viešuosiuose reikaluose
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų