REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo rūmuose buvo priimtas įstatymas, kuris yra labai svarbus medžiotojams, tarp kurių yra ne viena dešimtis seimūnų. Seimo nariai bei visi likę medžiotojai dabar galės naudotis naujausia šaudymo įranga su joje įrengtais naktinio matymo taikikliais. Kaip per kokį kompiuterinį šaudyklės žaidimą „Call of Dutty“.

Seimo rūmuose buvo priimtas įstatymas, kuris yra labai svarbus medžiotojams, tarp kurių yra ne viena dešimtis seimūnų. Seimo nariai bei visi likę medžiotojai dabar galės naudotis naujausia šaudymo įranga su joje įrengtais naktinio matymo taikikliais. Kaip per kokį kompiuterinį šaudyklės žaidimą „Call of Dutty“.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidoje TOP 3.

Įstatymo pataisą dėl naktinių taikiklių įteisinimo inicijavo Kaimo reikalų komiteto narys ir medžiotojas Kęstutis Mažeika. Mažeika, kai dar buvo aplinkos ministru, labai norėjo įteisinti medžioklę su lankais, bet po kilusio skandalo ir pasipriešinimo savo įsakymą atšaukė.

Paklaustas, ar jau ruošiasi imti šautuvą į rankas ir vykti į medžioklę, Kęstutis Mažeika atsakė: 

„Tikrai dar neimsiu, dar neturiu to taikiklio, bet jau reikės kažką žiūrėti, nes įstatymas įsigalioja nuo gegužės 1“, – sakė K. Mažeika. 

REKLAMA
REKLAMA

Nauja optika – kitas lygis

Kęstutis Mažeika, Remigijus Žemaitaitis ir kiti Seimo medžiotojai džiaugiasi, kad pasiekė savo, ir dabar medžioklė su naktine optika bus visai kito lygio. Tačiau kitas medžiotojas – Linas Jonauskas ragina pažiūrėti į jį. Medžiotojas turi būti medžiotojas ir eiti į akistatą su miško gyventojais akis į akį. Vienas ant vieno. Garbingai.

REKLAMA

„Reikia kalbėti apie tą tikrą medžioklę, kuri yra konkuravimas tarp medžiotojo ir žvėries, o jei tu nesi įsitikinęs – nešauk. Tai reiškia, kad bet koks pranašumo suteikimas, ar konkurencijos panaikinimas tarp medžiotojo ir gyvūno, tai yra gyvūno nenaudai“, – pasakojo Linas Jonauskas. 

Linas – socialdemokratas, atstovauja partijai, kuri turėjo ne vieną garsų medžiotoją. Šviesios atminties prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas, Bronius Bradauskas, Zigmantas Balčytis, Rimantas Sinkevičius ir kiti. Vyrai medžiodavo, medžioklėse tvarkė valstybės reikalus, kartais taurelę pakeldavo ir buvo visiems gerai. Nereikėjo jokių naktinių optikų.

REKLAMA
REKLAMA

Sėkmingą medžioklę seimūnai švenčia

Seimo nariai atskleidė, ar medžioklės metu švenčia bei alkoholio paragauja: 

„Baliavojam, kai būna klubų jubiliejai, tai būna, kad ir dvi dienas švenčiam, bet ne su ginklu, nes tai yra atsakomybė, netenki medžiotojo bilieto“, – sako K. Mažeika.

„Neapkeliu čierkutės, bet Kęstutis sako, kas gresia, bet nesako, kad negeria. Aišku, kad nesako, nes geria“, – kalbėjo L. Jonauskas. 

Štai apie medžioklę ir medžiotojus pasakoja ir kiti seimūnai:

„Aš girdžiu, kai sako, kad medžiotojai per pastaruosius metus pasitaisė ir įrodė. Bet ką įrodė? Kad stumbro nesumedžiojo?“, – sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai, ką aš mačiau medžioklėje tarybiniais laikais, tai patikėkite jūs manim, ten pagerdavo tai tikrai daug. O ėdžiose, aš pats asmeniškai, niekada nemiegojau“, – pasakojo Remigijus Žemaitaitis. 

Dabar, pagal priimta įstatymą, išgerti medžiotojai negalės, bet galės su naktinio matymo prietaisais medžioti šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras, o šaudyti elnius, stirnas, kiškius ar antis su naktiniais prietaisais vis tiek bus draudžiama.

Medžiotojai šalį gintų kare

„Jeigu būtų 1985 metai, kai lapės kailis kainavo apie 200 rublių, tai čia, Seime, nei vienas medžiotojas nesėdėtų, užtektų vieno sezoniuko ir tu algą Seimo nario užsikaltumei 4 metų į priekį“, – juokėsi R. Žemaitaitis. 

REKLAMA

O be to, esą medžiotojai dabar labai sustiprins mūsų gynybą. Jei ateis priešas, tai jis bus pavaišintas iš medžioklinio su naktine optika. Gaus kulką ten, kur tiksliai reikia – į tarpuragį. 

„Linas sako, kad medžiotojai neis kovoti prieš okupantus, tai medžiotojų bendruomenė padarė apklausą ir 9 iš 10 medžiotojų eis ginti tėvynės, tai aš esu prie tų devynių, o Linas – tas vienas, tai labai gaila“, – komentavo K. Mažeika.

„Aš irgi noriu pasakyti, kad Kęstučiui su logika yra sudėtinga, nes aš irgi esu prie tų devynių, kurie eis ginti, bet su tuo medžiokliniu šautuvu ir naktine įranga, prieš visą karinę techniką, tu esi bejėgis“, – sakė L. Jonauskas. 

REKLAMA

Sukontroliuoti bus sunku

Bet Seimo gamtos mylėtojai ir žvėrelių saugotojai jau dabar įžvelgia didžiulį chaosą, nes medžiotojai bus visiškai nekontroliuojami. Lietuvoje yra apie 30 000 medžiotojų ir vos keli šimtai juos galinčių tikrinti aplinkos apsaugos departamento pareigūnų.

„Ką dabar sako aplinkos apsaugos departamento darbuotojai, kad mes nebūsime pajėgūs sukontroliuoti medžioklės, jei bus įteisinti naktiniai taikikliai“, – kalbėjo Aistė Gedvilienė.

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje. 

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖITE ČIA:

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadiniais – ketvirtadieniais 21:00 per TV3 televiziją. 

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

tie su optiniais žaisliukais yra ne medžiotojai, o apgailėtini myžniotojai. Savo nepilnavertiškumo kompleksą slepia po nužudytu mažyliu kiškiu ar gražuole stirna. Tegu ateina į mišką neginkluoti, susikausim, kaip vyras su vyru. Tik tegu pampersus užsimauna.
Ta proga visus medžiotojus su visa modernia šaudymo įranga kariaut Ukrainon,vis šiokia tokia nauda,beje,Nausėda žadėjo vetuot įstatymą
Žudymo instinktą gali patenkinti nuvykę į Ukrainą,o ne prieš beginklius žvėris.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų