Antradienį Seimas vėl ketina imtis nagrinėti daug diskusijų keliančius Tautinių mažumų bei Vardų ir pavardžių rašymo įstatymų projektus, kurie įteisintų originalią pavardžių rašybą nelietuviškais rašmenimis bei leistų platesnį lenkų kalbos vartojimą viešajame gyvenime.
Šie projektai buvo ir praėjusios savaitės Seimo posėdžių darbotvarkėse, bet buvo atidėti.
Vadantieji anksčiau yra ne kartą žadėję paramą koalicijos partnerės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) inicijuojamam Tautinių mažumų įstatymo projektui. Jis, be kita ko, leistų dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles tautinių mažumų gyvenamose teritorijose.
LLRA atstovo Jaroslavo Narkevičiaus inicijuotas projektas, kuriam Seime po pateikimo buvo pritarta 2010 metais, siūlo grąžinti anksčiau galiojusią Tautinių mažumų įstatymo redakciją. Projektas numato, kad tautinių mažumų kompaktiškai gyvenamose vietovėse valstybės įstaigose ir organizacijose greta valstybinės kalbos gali būti vartojama ir tautinės mažumos kalba, taip pat šalia lietuvių kalbos leidžiami užrašai tautinės mažumos kalba.
Į antradienio darbotvarkę įtraukti ir du alternatyvūs projektai dėl vardų ir pavardžių originalios rašybos dokumentuose. Valdančiųjų socialdemokratų parengtas projektas originalią pavardžių rašybą lotyniško pagrindo rašmenimis leistų pagrindiniame paso puslapyje, o grupės Seimo narių inicijuotas projektas siūlo originalią rašybą įteisinti papildomame puslapyje. Pastarojo iniciatoriai tvirtina, kad jų pasiūlymas - kompromisinė išeitis, nes lengviau suderinamas su lietuvių kaip valstybinės kalbos statusu ir iš to kylančiais reikalavimais.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.