Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė Mokslo ir studijų įstatyme siūlo numatyti, kad darbuotojui užėmus aukštesnes pareigas tame pačiame moksliniame institute, pareiginės algos koeficientas turi būti didesnis už žemesnėse pareigose turėtą algos koeficientą.
Pasak L. Nagienės, praktikoje pasitaiko tokių situacijų, kuomet mokslo darbuotojas, pretenduodamas į aukštesnes pareigas toje pačioje mokslo institucijoje, gali gauti net mažesnį atlyginimą negu gaudavo užimdamas žemesnes pareigas. Jos duomenimis, tai gana dažni atvejai.
„Manau, kad tokia situacija iškreipia mokslo darbuotojų karjeros galimybes ir ne tik veikia demotyvuojančiai, bet galimai yra diskriminacinė asmenų, atitinkančių aukštesnius kvalifikacinius reikalavimus, atžvilgiu, neatitinka protingumo, proporcingumo ir lygiateisiškumo principų. Kviečiu palaikyti projektą, nes mokslo darbuotojų mums trūksta”, – pateikdama projektą iš Seimo tribūnos sakė L. Nagienė.
Parlamentaras Valdas Rakutis teigė irgi matęs tokius atvejus, kai mokslininkas buvo perkeltas į auštesnes pareigas, o alga likdavo ta pati arba net mažesnė.
Parlamentaras Stasys Tumėnas svarstė, ar nereikėtų kalbėti apie visų mokslininkų atlyginimo didinimą.
Švietimo ir mokslo komiteto narės L. Nagienės iniciatyva dėl mokslininkų algų sulaukė Seimo pritarimo. Jos inicijuotas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas po pateikimo palaikė 82 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 3 parlamentarai. Projektą svarstys Seimo Švietimo ir mokslo, Socialinių reikalų ir darbo komitetai, o lapkričio 5 d. jį planuojama įtraukti į plenarinių posėdžių darbotvarkę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!