Seimas spręs, ar padidinti šiukšlių mokestį gyventojams

Seimas svarstys, ar atsisakyti planų mokestį už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartynuose nuo 2019 metų padidinti daugiau kaip 4 kartus iki beveik 22 eurų už toną. Tai leistų gyventojams kitąmet sutaupyti maždaug 5,5 mln. eurų.

Į Seimo ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę įtrauktas Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisos svarstymas. Pataisa numato, kad kitąmet už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartynuose tektų mokėti 5 eurus už toną. Toks mokesčio tarifas galioja ir šiemet.

Parlamentinio Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Kęstučio Mažeikos teigimu, pataisa teikiama savivaldai pranešus apie planus didinti mokesčius gyventojams už atliekų išvežimą.

„Atskiruose regionuose sąskaitos būtų padidėjusios iki 10 proc.“, – BNS tvirtino K. Mažeika.

Pasak jo, dabar gyventojai už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartynuose per metus sumoka apie 1,5 mln. eurų, o padidinus mokestį kitąmet šį suma išaugtų iki maždaug 7 mln. eurų.

Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimus, numatančius nepavojingų atliekų šalinimo sąvartynuose įkainių didinimą, Seimas priėmė 2014-ųjų lapkritį. Įstatymas numato, kad nuo 2019 metų šis mokestis siektų 21,72 euro, o nuo 2020-ųjų – 27,51 euro už toną.

Pasak K. Mažeikos, 2020 metais Lietuvoje jau veiks daugiau atliekų degintojų ar perdirbėjų, todėl į sąvartynus bus vežama mažiau atliekų. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų