Seimas sprendžia Sinkevičiaus likimą Europos Komisijoje stebėkite tiesiogiai

Seimas antradienį imasi spręsti, ar pritarti ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisiją. Po antradieninio balsavimo Seimas balsuos dar du kartus ketvirtadienį.

Kviečiame stebėti Seimo sprendimą tiesiogiai:

Rugpjūčio pradžioje prezidentas Gitanas Nausėda oficialiai pritarė V. Sinkevičiaus kandidatūrai.

„Tai naujosios Lietuvos politikų kartos atstovas, kuris, tikiu, gali užimti Lietuvai svarbų postą Europos Komisijoje“, – sakė šalies vadovas.

Sudėtinga skyrimo procedūra

Lietuvoje eurokomisaro kandidatūrą, suderinusi su prezidentu, Seimui teikia Vyriausybė, o Seimo nariai balsuodami nusprendžia, ar jai pritarti. Valdančiosios partijos turi rasti kompromisą, antraip Europos Komisijos narys nebūtų paskirtas. Taip pat eurokomisaro kandidatūrą reikia suderinti su Komisijos prezidentu.

Europos Komisiją sudaro 28 eurokomisarai – po vieną iš kiekvienos ES šalies-narės. Kiekvienas jų atsakingas už tam tikrą politikos sritį.

Taryba, susitarusi su išrinktuoju Komisijos pirmininku, patvirtina kandidatų į Komisijos narius sąrašą. Šie paskirtieji nariai išklausomi EP komitetuose, atsakinguose už būsimas jų kompetencijos sritis.

Tuomet kiekvienas komitetas renkasi į posėdį, kad įvertintų kandidato ekspertines žinias ir jų klausymo rezultatus, o šis įvertinimas išsiunčiamas EP pirmininkui. Tada, balsuodamas vieną kartą, EP turi pritarti visos sudėties Komisijai, įskaitant Komisijos pirmininką ir Sąjungos vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai.

Parlamentui patvirtinus Komisijos pirmininką ir Komisijos narius, Taryba juos oficialiai paskiria kvalifikuota balsų dauguma.

Jauniausias ministras

Ekonomikos ir tarptautinių santykių mokslus Jungtinėje Karalystėje baigęs V. Sinkevičius pirmuosius žingsnius į politiką pradėjo 2012 m., atlikdamas praktiką LR Ministro Pirmininko tarnyboje, po to sekė Europos politikos magistro studijos Nyderlanduose.

V. Sinkevičius 2016 m. kartu su LVŽS laimėjo Seimo rinkimus, tapo frakcijos seniūno pavaduotoju. Po metų pasitraukus tuometiniam ūkio ministrui Mindaugui Sinkevičiui, bendrapavardis V. Sinkevičius užėmė ministro kėdę.

28-erių V. Sinkevičius – jauniausias ministras po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

 


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2019-08-20 10:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad taip būtų kontoliuojamas valdininkų darbas,kaip paskyrimas ,tai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų