Antradienį įstatymo pataisos, kuriomis buvo siekiama sumažinti LRT taryboje valstybės institucijų atstovavimą ir įtraukti į ją žurnalistų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, grąžintos iniciatoriams tobulinti.
Pateikdamas projektą Seimo liberalas Simonas Kairys sakė, kad jo pasiūlytas LRT tarybos sudarymo modelis turėtų prisidėti prie LRT depolitizavimo ir savarankiškumo.
Konservatorius Jurgis Razma irgi mano, kad LRT būtų mažiau įtakojama politinių institucijų.
„Gerai yra tai, jog taryboje būtų atstovaujama visuomenė“, – sakė jis.
S. Kairys siūlė, kad prezidentas ir Seimas į LRT tarybą deleguotų ne po 4 narius, o dvigubai mažiau – po 2. Atsisakius 2 Seimo ir 2 prezidento atstovų, į LRT tarybos sudėtį jis siūlė įtraukti 1 atstovą, kurį bendru sutarimu deleguotų Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žurnalistų profesionalų asociacija bei 2 narius, kuriuos deleguotų Nacionalinė nevyriausybinių organizacijų (NVO) koalicija.
Projektu taip pat buvo siūloma sumažinti bendrą LRT tarybos narių skaičių – nuo 12 iki 11.
Pasak S. Kairio, įstatymo pataisų įsigaliojimas vyktų dviems žingsniais: 2028 ir 2030 metais.
Pagal siūlytą projektą, 2028 m. rugsėjo 1 d. suėjus Seimo paskirtų LRT tarybos narių kadencijoms, 2 narius skirtų Seimas ir 2 narius skirtų NVO koalicija. 2030 m. gegužės 12 d. suėjus prezidento paskirtų tarybos narių kadencijoms, 2 narius skirtų prezidentas ir 1 narį bendru sutarimu – Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žurnalistų profesionalų asociacija.
Šiuo metu įstatyme numatyta, kad LRT taryba sudaroma iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų, skiriamų 6 metų kadencijai. 4 tarybos narius skiria Prezidentas, 4 – Seimas bei po narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Į darbą priima ne atrankOs būdu, o artiMą aplinką.
Tai yra nusikalstoma veika, todėl ši televizija negali toliiau egzistuoti.
40 milijonų mokesčių yra pasisavinami dalyvaujant nusikalstamoje schemose klastojant dokumentus.