(papildyta 12:21 val.)
Seimas antradienį nusprendė patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą ir panaikino „tvarkiečio“ Rimanto Antano Ručio teisinę neliečiamybę.
Nors parlamento laikinoji tyrimo komisija siūlė neleisti teisėsaugos institucijoms patraukti Tvarkos ir teisingumo frakcijos narį baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, už tokį komisijos siūlymą balsavo 32 Seimo nariai.
Už tai, kad iš „tvarkiečio“ R. A. Ručio būtų atimta teisinė neliečiamybė, balsavo 78 parlamentarai.
Pirko „dramblį“ ar nepirko?
Diskusijose dalyvavęs ir laikinosios tyrimo komisijos poziciją palaikęs „tvarkietis“ Petras Gražulis sakė įžvelgiąs nemažai politikavimo ir akcentavo, kad „prokuroras į daugelį klausimų negalėjo atsakyti“.
Tuo metu konservatorius Jurgis Razma frakcijos vardu kviesdamas parlamentarus atimti teisinę R. A. Ručio neliečiamybę teigė, kad taip „teisėsaugai būtų sudaryta galimybė atlikti savo darbą“. Jis taip pat pabrėžė, kad konservatoriai neįžvelgė jokių bandymų susidoroti su parlamentaru ir pridūrė linkintys kolegai sėkmės įrodant savo tiesą ikiteisminio tyrimo metu, o jeigu prireiks ir teisme, „nes tai yra vienintelis būdas prieš rinkėjus atsakyti, kaip iš tikrųjų buvo“. „Kaip ten bebūtų, linksmai pasakant, dramblio pirkimas-pardavimas vis tik matyt buvo“, – baigdamas šmaikštavo J. Razma.
Balsuojant, ar pritarti Generalinio prokuroro prašymui panaikinti R. A. Ručio teisinę neliečiamybę, Seimo laikinosios tyrimo komisijos narių balsai pasiskirstė taip: už – 4, prieš – 3, susilaikė – 2.
- - - - - - - -
Po to, kai laikinosios komisijos pirmininkas „darbietis“ Kęstutis Daukšys informavo, kad komisija siūlo neleisti teisėsaugos institucijoms patraukti Tvarkos ir teisingumo frakcijos narį baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, parlamentarai buvo informuoti, kad pats R.A. Ručys posėdyje nedalyvauja – pablogėjus sveikatai jis reanimobiliu buvo išvežtas į Santariškių ligoninę.
Anot partijos Tvarka ir teisingumas atstovo Kęsto Komskio, R. A. Ručys blogai jautėsi porą pastarųjų mėnesių ir gydėsi. Nepaisant to, antradienio rytą „tvarkietis“ buvo atvykęs į Seimo posėdį.
„R. A. Ručys pastaruosius du mėnesius jautėsi labai blogai, gulėjo ligoninėje, Kauno klinikose, vieną operaciją padarė, ir žinau, kad su širdimi yra blogai. Akivaizdžiai buvo matyti, kad praėjusią savaitę yra smarkiai pablogėjusi sveikata, nors mes raginome jį gultis į ligoninę ir kad be jo bus svarstymas, bet jis nusprendė eiti į tribūną šiandien, kad galėtų išsakyti savo nuogąstavimus ir kita, ką buvo sugalvojęs. Bet nuėjęs į medicinos punktą Seime pasijuto blogai ir išvežė reanimobiliu į Santariškes“, – žurnalistams Seime sakė parlamento vicepirmininkas K. Komskis.
Prašydamas parlamentarus leisti patraukti „tvarkietį“ R. A. Ručį baudžiamojon atsakomybėn, leisti jį suimti ar kitaip suvaržyto jo laisvę, generalinis prokuroras Darius Valys teigė, kad prokurorai įtaria, jog R. A. Ručys veikdamas organizuotoje grupėje su tos pačios partijos nariais Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu 2013 metų spalį iš televizijos prodiuserio Rolando Skaisgirio priėmė kyšį. Pasak prokuroro, „tvarkiečiai“ kyšio prašė savo partijos naudai.
„Ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad R. A. Ručys, susitaręs ir veikdamas organizuotoje grupėje su A. Juocevičiumi ir E. Raistenskiu, pasinaudodami R. A. Ručio visuomenine padėtimi, (…) priėmė iš R. Skaisgirio didesnės nei 250 MGL vertės kyšį kito asmens – partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai“, – sakė generalinis prokuroras. Seimo narius jis taip pat informavo, kad VRM tarnautojus buvo siekiama paveikti, kad jie „neteisėtai veiktų R. Skaisgirio atstovaujamų viešosios įstaigos „Pradas Media“ ir bendrovės „Antikos stilius“ interesais“.
Prašymą panaikinti Seimo nario R. A. Ručio teisinę neliečiamybę generalinis prokuroras parlamentarams pateikė praėjusios parlamento sesijos pabaigoje 2014-ųjų gruodį.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.