Seimas apsisprendė: Lietuvoje nelieka vaikiško šampano

Nuo lapkričio Lietuvoje nebebus galima nei gaminti, nei parduoti maisto produktų, žaislų ir kitų vaikams bei paaugliams skirtų prekių, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios uždraus vaikišką šampaną: už balsavo 53 Seimo nariai, prieš – 7, o susilaikė 13.

„Daug prekių jau yra dingusios iš parduotuvių ir nemanau, kad kažkas jų pasigenda“, – sakė sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

Tuo tarpu liberalas Simonas Gentvilas piktinosi, kad Lietuva uždraus gaminti prekes, kurias verslas galėtų eksportuoti.

„Man boulingo kėgliai panašūs į butelius, tai ir juos uždrauskime“, – replikavo konservatorius Edmundas Pupinis.

Tokiam draudimui, dėl kurio Seime diskusijos vyksta nuo 2016 metų, neprieštarauja nei Europos Komisija, nei Pasaulio prekybos organizacija. Tačiau tam yra nepritarusi Vyriausybė bei kai kurie Seimo nariai, teigiantys, kad reikėtų imtis ne draudimų, o vaikų auklėjimo.

Vyriausybė pernai rugsėjį nepritarė siūlymui riboti vaikišką šampaną ar kitas pakuotes, kurios, pasak įstatymo rengėjų, skatina vaikus vartoti alkoholį. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet teigė, kad jam trūksta argumentų, kurie įrodytų, jog vaikiškas šampanas gali paveikti vaikų elgesio įpročius.

Lietuvoje jau draudžiama parduoti žaislus, maisto produktus ir kitas prekes, kurios primena tabako gaminius ar jų pakuotes. Moksleivių parlamentas 2010 metais kėlė idėją drausti „vaikišką šampaną“.


Rašyti komentarą...
E
Eglė
2019-06-06 12:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai seimo nariu tik 73??? Kur like?
Atsakyti
0

A
As
2019-06-06 13:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
53+7 +13 o kur kiti seimunai
Atsakyti
0

A
As
2019-06-06 12:57:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir dar turi uzdrausti kuriose nera mesos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų