• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė mano, kad finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ situacija turėtų būti vertinamos ne vien viešųjų pirkimų, bet ir šalies reputacijos kontekste. Anot jos, vykstant tokiems incidentams yra svarbu išlaikyti pozityvią Lietuvos, kaip finansinių technologijų šalies, reputaciją.

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė mano, kad finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ situacija turėtų būti vertinamos ne vien viešųjų pirkimų, bet ir šalies reputacijos kontekste. Anot jos, vykstant tokiems incidentams yra svarbu išlaikyti pozityvią Lietuvos, kaip finansinių technologijų šalies, reputaciją.

REKLAMA

„Kalbant apie „Foxpay“ situaciją reikia matyti ne vien tik viešųjų pirkimų kontekste. Lietuva yra finansinių technologijų šalis. Ir tai yra mūsų labai rimtas konkurencinis privalumas. Ir turime siekti, kad visos licencijuotos „Fintech“ įstaigos kurtų kuo didesnę pridėtinę vertę visuomenei. Lietuva prisistato ir yra laikoma patikima ir saugia jurisdikcija finansinių technologijų įstaigoms veikti“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.

„Ir ypač svarbu išlaikyti šią Lietuvos reputaciją. Nes ta reputacija svarbi pritraukiant didelius globalius investuotojus ir bet kokie šešėliai šioje rinkoje yra nepageidaujami“, – tvirtino ji.

REKLAMA
REKLAMA

Anot prezidento patarėjos, Lietuvos banko ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvados dėl įmonės bus svarbios vertinant papildomos kontrolės poreikius tokioms bendrovėms.

REKLAMA

„Bendrovė „Foxpay“ laimi pirkimus ir gauna biudžeto lėšas, kurios vienu atveju siekė 1 mln. eurų. Valstybės pinigų panaudojimui turi būti taikomi aukščiausi reikalavimai ir ne veltui įsijungia vertinančios institucijos. Tiek tiek prokurorės nurodymu Lietuvos bankas tiek STT vykdo tyrimą. Tad situacija rimta ir turėsime sulaukti visų institucijų atsakymų, kurie bus labai svarbus tiek vertinant papildomos kontrolės poreikius, tiek peržiūrint viešųjų pirkimų situaciją“, – komentavo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, pasak I. Segalovičienės, institucijų atsakymai parodys, ar Lietuvoje vis dar gaivi „chebryčių“, grupių besinaudojančių politine galia padidinti savo pajamas, idėja.

„Šioje situacijoje yra labai svarbi Vytauto Landsbergio, kalbant apie valstybės paramą ir valdymą įvesta sąvoka „chebrytė“. Ir institucijų atsakymai bus labai aktualūs tuo, kad parodys ar pamatysime tokių „chebryčių“ veikimą valstybės reikaluose“, – sakė I. Segalovičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį naujienų portalas 15min.lt paskelbė, jog su „Foxpay“ susijusios „iSun“ grupės veikloje aktyviai dalyvavo už finansinius nusikaltimus kalėjęs V. Germanas, anksčiau žinomas Viliaus Židelio pavarde. Jis yra „iSun“ steigėjos, valdybos pirmininkės bei vienintelės „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės sugyventinis.

Tuo metu M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 metų. Taip pat jis nuo praėjusių metų pabaigos iki šių metų pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

REKLAMA

Kaip rašoma 15min.lt publikacijoje, V. Germanas bei M. Navickas priiminėdavo įmonių grupės „iSun“ kertinius darbuotojus ir padalinių vadovus.

Taip pat M. Navickui priklauso 3 proc. „iSun Lithuania“ akcijų, o M. Navickienės naujausioje interesų deklaracijoje nurodoma, kad jis yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms – „Swiss wealth management“, „GlobalPass“ ir „Swissmoney“.

Pati M. Navickienė portalui 15min.lt teigė, kad su V. Germanu nebendrauja. Anot ministrės, paskutinį kartą su juo matėsi praėjusių metų vasarą.

REKLAMA

Portalo duomenimis, V. Germanas bent tris kartus buvo teisiamas už sukčiavimą ir už šiuos nusikaltimus kalėjo bent keletą metų. Nuo jo veiksmų yra nukentėjusios įmonės „Mineraliniai vandenys“, „Eugesta“, „Danske Bank“, „West Express“.

Lietuvos bankas vykdo „Foxpay“ patikrinimą. Įmonės atžvilgiu yra pradėta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme numatyta vertinimo procedūra. Kad ji vis dar vyksta patvirtino Vyriausybės spaudos tarnyba.

Kilus abejonių dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų