Savanorių pagalbos prašo ne tik Lietuvos ligoninės, bet ir mokyklos

Karantino metu savanorių pagalbos prisireikė ne tik gydymo įstaigoms, bet ir mokykloms. Skirtingose šalies savivaldybėse mokyklos gyventojų prašo ištiesti pagalbos ranką mokiniams, padėti jiems mokytis nuotoliniu būdu, užimti juos po pamokų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė pagalbos priemonių paketą, kuriuo siekiama padėti kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus. Vienas plane numatytų veiksmų – savanorių pagalba.

Mokiniams sunku mokytis nuotoliniu būdu

Nors mokyklos šiuo metu uždarytos daugeliui, klasėse gali mokytis pradinukai, kurių tėvai negali dirbti namuose, nes prisideda suvaldant Covid-19 pandemiją, taip pat moksleiviai, kurie neturi sąlygų mokytis iš namų arba patiria sunkumų.

Štai Panevėžio miesto savivaldybė praneša, kad šiuo metu pagalba reikalinga Rožyno, Beržų, „Vyturio“ progimnazijoms, Raimundo Sargūno sporto gimnazijai, Panevėžio pradinei mokyklai, Specialiajai mokyklai-daugiafunkciam centrui. Iš viso reikia 19 savanorių. 

Moksleiviams reikia įvairios pagalbos su nuotoliniu mokymusi, taip pat, savanoriai galėtų padėti juos užimti po pamokų.

„Savanoriai reikalingi pagalbai mokiniams jungiantis prie nuotolinio mokymosi platformų, specialiųjų poreikių mokiniams, mokinių užimtumui ir priežiūrai, ruošiant namų darbus, individualiai pagalbai mokantis, mokinių užimtumui pasibaigus pamokoms, pagalbai formuojant ir palaikant kasdienius gyvenimo įgūdžius, mokinių motyvacijos skatinimui“, – praneša Panevėžio miesto savivaldybė.

Kauno miesto savivaldybėje savanorių pagalba taip pat reikalinga moksleiviams, kuriems dėl įvairių priežasčių sunku mokytis namuose, reikia pagalbos atliekant namų darbus.

„Pasak švietimo įstaigų, labiausiai savanorių pagalba reikalinga mokiniams, kurie dėl įvairiausių sunkumų negali mokytis namuose, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat atliekant namų darbus, šalinant ugdymosi spragas. Ne mažiau papildomos rankos būtų svarbios organizuojant nuotolinį mokymą, renginius“, – atsakyme tv3.lt rašė Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

REKLAMA

Kitur pagalbos reikia mažiau

Vilniaus mokyklose darbuotojų kol kas netrūksta, savanorių pagalbos prašo tik keturios mokyklos.

„Reaguodami į tokį poreikį, pasitelkėme savo partnerius – organizacijos „Kartu tikrai galime“ suburta savanorių komanda, geranoriškai ir operatyviai pasirengė planą, kaip užtikrinti pagalbą mokiniams. 

Sutartu laiku, kiekvieną dieną savanoriai nuotoliniu būdu vykdo mokinių užimtumą, organizuoja viktorinas, edukacines pamokėles, įtraukia į veiklas, žaidimus“, – atsakyme tv3.lt rašė Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja.

Po vasario 15–19 vyksiančių moksleivių atostogų, savivaldybė ketina spręsti, ar tęsti savanorių veiklą mokyklose.

O štai Klaipėdos mieste, kadangi į mokyklas grįžo labai mažai moksleivių, savanorių pagalbos dar neprireikė, čia padeda mokyklų darbuotojai.

„Mūsų visos mokyklos teikia pagalbą mokiniams, bet nėra mokyklose atskirose daug mokinių – po penkis, daugiau arba mažiau. Tai yra priskirti mokyklos darbuotojai teikti pagalbą. Tai gali būti prailgintos dienos grupės, gali būti bibliotekininkai ir visi kiti. Neturime problemos, kad reikėtų telktis savanorius“, – tv3.lt kalbėjo Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Kaip numatoma išėjimo iš karantino plane, kontaktinis arba mišrus ugdymo būdas pradinukams bus atnaujinamas, kai sergamumas Covid-19 Lietuvoje nukris iki 150–200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites. 

Abiturientai mišriu ugdymo būdu galės mokytis tuomet, kai šis sergamumo rodiklis nukris iki 100–150 atvejų. O visų likusių mokinių ugdymas mišriu būdu bus atnaujinamas, kai sergamumo rodiklis nukris iki 50–100 atvejų.

Šiuo metu sergamumas Covid-19 Lietuvoje siekia 288 atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.


Rašyti komentarą...
B
Bobutė
2021-02-14 21:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur tos super mamytes - reikia pagalbos!!!
Atsakyti
-2

N
Nijolė
2021-02-14 22:02:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokyklose dirba psichologai, socialiniai darbuotojai, bibliotekininkai, būrelių vadovai ir kito. Jiems tarifikuotos valandos. Kur jie? Juk jie nedirba nuotoliniu būdu su mokiniais. Gali savanoriauti ir padėti savo mokiniams.
Atsakyti
-3

N
Nuomonė
2021-02-14 22:17:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mes einame į antrą klasę ir mums visiškai nesunku mokytis namuose. Labai patogu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų