SAM atnaujina skiepijimo pažeidimams pranešti skirtą pasitikėjimo liniją, žada patikrinimų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nusprendė atnaujinti pasitikėjimo liniją, kuria bus galima telefonu pranešti apie galimus vakcinavimo tvarkos pažeidimus, planuojami ir reguliarūs atsitiktiniai patikrinimai gydymo įstaigose, sekmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Ministras feisbuke pranešė, kad nemokamą pasitikėjimo liniją telefonu 8 800 66 004 planuojama atnaujinti nuo pirmadienio. 

Jis taip pat teigė, kad ministerija inicijuos reguliarius atsitiktinius patikrinimus gydymo įstaigose. 

„Visų pirma, bus padaryti sąrašų formos, turinio ir jų tvirtinimo pakeitimai. Atsiras prievolė nurodyti, kuo remiantis žmogus atitinka reikalaujamą skiepijimo prioritetą. Sąrašą patvirtinus gydymo įstaigos vadovui, su juo turės būti supažindinti darbuotojų atstovai“, – feisbuke rašė A. Dulkys. 

Pasak jo, tvarkos pakeitimo projektas teisės aktų informacinėje sistemoje bus paskelbtas dar šiandien.

„Antra, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atliks skiepijimo vakcina pagal prioritetus kontrolę“, – pridėjo ministras. 

A. Dulkys taip pat pažymėjo, kad ketinama atlikti antikorupcinį vakcinavimo organizavimo proceso vertinimą, tai padarys Specialiųjų tyrimų tarnyba. 

Jame bus vertinama, ar nėra korupcijos rizikų̨ sudarant ir atnaujinant vakcinavimo pirmumo sąrašus, kaip yra fiksuojami paskiepyti asmenys, ar faktiškai paskiepyti asmenys patenka į paskelbtas vakcinavimo pirmumo grupes.

A. Dulkys pabrėžė smerkiantis visus veiksmus metančius šešėlį vakcinavimo procesui. 

„Šioje srityje būtinas absoliutus skaidrumas ir viešumas, tačiau kontrolės procesai neturi trukdyti skiepijimo greičiui ir kainuoti daugiau nei galutinis rezultatas. Visų valdžios atstovų griežta pozicija yra sveikintina ir būtina“, – tvirtino ministras.  

Jis jau anksčiau sekmadienį pranešė priėmęs sprendimą įpareigoti savivaldybių administracijų direktorius kontroliuoti vakcinavimą nuo COVID-19 savivaldybėms priklausančiose ar pavaldžiose įstaigose. 

REKLAMA

Lietuvoje pradėjus skiepijimą nuo koronaviruso, žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie atvejus, kai buvo paskiepyti pagal nustatytą eiliškumo tvarką teisės tam neturintys medikai ar su medicina susiję verslininkai. Sveikatos apsaugos ministerija ir teisėsauga sako, kad aiškinsis šiuos atvejus. 

BNS praėjusią savaitę pranešė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, šeštadienį portalas 15min.lt šeštadienį informavo apie atvejį Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje. 

Prezidentas Gitanas Nausėda bandymus gauti vakcinas be eilės pavadino „gėdingais sovietinio elgesio reliktais“ ir pareikalavo greitų bei ryžtingų sprendimų dėl vakcinavimo tvarką pažeidusių asmenų atsakomybės. 

Šalies vadovas su A. Dulkiu ir premjere Ingrida Šimonyte šią problemą aptars susitikime pirmadienį ryte. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų