Šaltis ir lietūs į gamtą nekvies: atėjo žvarbios orų permainos

Penktadienį augs ir stiprės aukšto slėgio sritis žemyno vakaruose ir tuo pat metu slėgis kris šiaurės rytuose ir rytuose.

Vykstant slėgio permainoms keisis ir debesuotumas. Kol nusistovės nauja tvarka, jis bus labai permainingas ir įvairus.

Ketvirtadienį per Lietuvą keliavo lietus ir šlapias sniegas. Šį vakarą kritulių dar bus pietryčiuose, bet vėliau debesų apklotas sparčiai plonės, atsivers dideli pragiedrėjimai. Dieną vyraus menkas debesuotumas, bet iš pavienių debesų kai kur palis.

Balandžio 1 d. kritulius per Lietuvą stūmė vėsesnis oras. Jam atkeliavus ir naktį pragiedrėjus beveik visur pakutens šaltukas – vyraus 1 – 3 laipsniai šalčio, tik prie pat jūros liks menka šiluma. Šviesią dieną šils iki 5 – 7, pietuose galbūt 8 laipsnių šilumos.

„Kitaip tariant, įvyks orų permaina. Tiksliau, ji vyksta jau dabar. Šį vakarą kritulių bus tiktai pietryčiuose, vėliau orai giedrės ir visur pašals – vyraus 1 – 3 laipsniai šalčio. Susidarys plikledis. Dieną kai kur palis, įdienojus vyraus 5 – 7 laipsniai šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Šeštadienį vėsesni orai įsitvirtins. Ir naktį, ir dieną iš pavienių debesų daug kur bus kritulių – ir lietaus, ir šlapio sniego. Naktį vėl vyraus 1 – 3 laipsniai šalčio, tik prie pat jūros menka šiluma, dieną bus apie 5 – 7 laipsnius šilumos. Pūs nemalonus šiaurinių krypčių vėjas. Sekmadienį kritulių tikimybė nedidelė. Naktį vyraus 2 – 4 laipsniai šalčio, todėl drėgmę vėl sutrauks plikledis, dieną vyraus 6 – 8 laipsniai šilumos. Dėl stiproko šiaurės vakarų, vakarų vėjo ši menka šiluma daug džiaugsmo tikrai nesuteiks. Pirmadienis bus ne toks vėsus, bet irgi vėjuotas.

„Ką gi, tarsi atliepdami mūsų Vyriausybės potvarkiams orai kepsnių kepimo ar ilgų pasivaikščiojimų gryname ore tikrai neskatins. Namie bus jaukiau“, – pastebi N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų