„Sėdim su šlapiais marliais apsirišę veidus“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja pro savo pačios namų langus milžinišką gaisrą stebinti Rasa.
„Gyvename kitoje gatvės pusėje, priešais pat gaisrą, nors vėjas į mūsų namą nepučia, bet namuose nebeįmanoma būti. Dūmų ar degėsių kvapo namuose nesijaučia, kieme netgi uodžiamas saldokas kvapas, bet graužia visus kvėpavimo takus, akis.
Net burna apsinešusi kažkokia mase, lyg būtum ką riebaus suvalgęs. Nepadeda nei veido plovimas, nei dantų valymas, nes dūmų stulpai vis dar kyla, po kelių minučių burna vėl apsineša, o gerklę ir akis ima perštėti“, – dalinasi moteris.
Trokštantys nuo teršalų skundžiasi ir kiek toliau nuo gaisro gyvenantys Naujamiesčio gyventojai.
„Namuose sunku būti su uždarais langais, kvapas prasiskverbia į namus. <…> Turiu dukrą – bijau ne tik dėl savo, bet ir dėl jos sveikatos, juk čia ne juokai. Siaubas kažkoks“, – teigia Lina.
Kvapas ir dūmai – ir kituose mikrorajonuose
Lauke – tarsi apokaliptiniai vaizdai, o keistas kvapas jaučiamas ne tik šalia geležinkelio stoties, bet ir kituose sostinės mikrorajonuose.
„Autobusu vykau namo iš darbo – pro langus stebėjau juodais dūmais aptrauktą dangų. Kvapas baisus, net bloga darosi. Sunku buvo pareiti namo“, – pasakoja Pilaitėje gyvenanti Viktorija.
Gyventojai gavo įspėjamuosius pranešimus apie padidėjusią taršą
Gyventojai į mobiliuosius telefonus gavo įspėjamuosius pranešimus apie padidėjusią taršą.
„Dėl gaisro, kilusio Vilniuje Panerių g. esančiame autolaužyne galima oro tarša. Prašome vengti buvimo gryname ore, rekomenduojame užsidaryti namų langus“, – rašoma gyventojams išplatintame pranešime.
Išsamesnėmis rekomendacijomis pasidalino ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
„Jei esate lauke ir matote tamsius dūmus, užuodžiate specifinį kvapą, pasitraukite į priešvėjinę pusę – t. y. kad vėjas nenenštų dūmų į jus. Arčiau gaisro gyvenantiems gyventojams patariama neiti į lauką, likus namuose – neatidarinėti orlaidžių, langų ir durų. Jei namuose yra mechaninės vėdinimo sistemos, rekuperacija ar kondicionierius, rekomenduojame sistemas išjungti. Jei turite šulinius, juos uždenkite ir nenaudokite jų vandens maistui. Nepalikite lauke gyvūnų. Pasijutus prastai, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į medikus“, – rašoma NVSC pranešime.
Centras taip pat akcentuoja, kad važiuojant pro gaisro vietą, rekomenduojama sandariai uždaryti automobilių langus.
„Primename – teršalų ūmaus poveikio simptomai: akių, nosies ir gerklės dirginimas, dusulys, kosulys, susilpnėjusi plaučių funkcija (ypač sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga), padidėjęs kvėpavimo takų imlumas kvėpavimo takų infekcijoms (ypač vaikų), paūmėjusios kvėpavimo takų alerginės uždegiminės reakcijos“, – įspėja NVSC.
Dega didelis plotas
Informuojama, kad gaisras kilo Panerių g. 56 esančiame sąvartyne. Įvykio vietoje matosi gausūs juodų dūmų debesys.
PAGD teigimu, pranešimas apie gaisrą gautas 18 val. 32 min.
Naujausiomis žiniomis, ugniagesių pajėgos vis dar aktyviai dirba įvykio vietoje, gaisro plitimas pristabdytas.
„Gaisro plitimas pristabdytas, dar lokalizacijos neturime, bet einame link to“, – Eltai teigė PAGD atstovas.
Kaip nurodo PAGD, apie nukentėjusius asmenis kol kas nepranešta.
Ugniagesiai informuoja, aplink įvykio vietą yra fiksuojama padidėjusi tarša.
Dėl kilusio gaisro Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus užsidaryti langus.
„Gyventojams rekomenduojame užsidaryti langus ir išjungti rekuperacines sistemas. Situaciją stebime ir informuosime apie tolimesnę eigą“, – rašoma Vilniaus miesto savivaldybės feisbuko paskyroje.
Gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorius Aleksandras Zubriakovas Eltai patvirtino, kad gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje.
„Galiu patvirtinti, kad teritorija yra mūsų, bet tai nėra susiję su mūsų geležinkelio infrastruktūra. Gaisras įsiplieskė nuomininko teritorijoje, dega mažareikšmiai daiktai, galimai šiukšlės“, – sakė A. Zubriakovas.
Jo teigimu, teritorija, kurioje kilo gaisras, priklauso įmonei UAB „Ruvis“, jos vadovai įvykio vietoje bendradarbiauja su specialistais.
„Preliminariais duomenimis, kiek pavyko per valandą išsiaiškinti, teritorija priklauso UAB „Ruvis“. Su įmonės vadovais yra operatyviai susisiekta. Kiek žinau, jie jau irgi yra įvykio vietoje, bendradarbiauja su specialistais“, – sakė jis.
A. Zubriakovas pažymėjo, kad nustačius visas gaisro kilimo priežastis bus sprendžiama, kokia atsakomybė bus taikoma nuomininkui.
„Kas konkrečiai buvo sandėliuojama išsiaiškinsime, o dėl ko kilo gaisras nustatys specialistai. Tai bendradarbiaudami su specialistais nustatysim visas priežastis ir nuo to priklausys kokia atsakomybė bus taikoma nuomininkui“, – nurodė LTG grupės korporatyvinių reikalų direktorius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!