Kaip pranešė LNK žinių tarnyba, dėl nurėžto finansavimo ir kadrų stokos, policininkų vadovai priversti pro pirštus žiūrėti į grubius savo pavaldinių pažeidimus. Esą, kyšininkai ne metami iš darbo, o tik perkeliami į kitas pareigas. Tokias, kur piknaudžiauti tarnyba negalėtų.
Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas tikina, kad ekonominiu sunkmečiu policijos sistemoje paaštrėja kyšininkavimo atvejų, tačiau, anot komisaro, policija su kyšininkais aktyviai kovoja prasižengusius pareigūnus perkeldama į tokias pareigas, kur „kyšio jie negalėtų paimti“.
„Kai išaiškiname tokius žmones, ne visada ta informacija pasiekia viešumą, kartais žinant, kad sugauti tokį policininką reikia daug darbo, o daug paprasčiau yra išsiaiškinti tuos žmones ir juos pervesti į kitą padalinį dirbti arba apskritai atleisti iš darbo, jei tai įmanoma“, – po susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi ketvirtadienį prasitarė V. Telyčėnas.
Jis pripažino, kad pernai, įtariant kyšininkavimu, ne atleisti ir ne nubausti, o tik pažeminti pareigose buvo apie dešimt policijos pareigūnų.
Anot V. Telyčėno, kyšininkavimo problema yra aktualiausia Kelių policijoje, todėl šiemet ketinama ypatingą dėmesį skirti šiai sričiai.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže