Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt

Europos Sąjungai (ES) Rusijos agresijos akivaizdoje trūksta kalbėjimo vienu balsu, problemiškas yra ir lėšų paskirstymas, pastebi Šakių miesto verslininkai. Šakiečių teigimu, Lietuvos politikai nesugeba veiksmingai išnaudoti Europos Parlamento (EP) nario mandato.

„Aš buvau iš tų optimistų, kurie manė, kad Rusija gali tapti normalia valstybe. Tačiau šių dienų įvykių akivaizdoje tenka suprasti, kad taip nėra ir nebus. Saugesnė jaučiuosi dėl to, kad Lietuva yra NATO narė, o ne todėl, kad priklausome ES, nes nepanašu, kad ES skirtų pakankamai dėmesio bendrai šalių narių gynybai“, – penktadienį po 10-mečio ES minėjimo Šakių bibliotekoje kalbėjo Šakių verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė.

Vieningos pozicijos ir požiūrio į ES narių saugumą teigė pasigendantis ir Šakių savivaldybės tarybos narys, sporto klubo „Audra“ vadovas Kęstutis Smirnovas. Pasak jo, Rusijos grėsmių akivaizdoje visa Europa, o ne pavienės šalys, turėtų kalbėti vienu balsu ir priešintis V. Putino agresijai, tačiau to nematyti.

REKLAMA

LRT.lt pašnekovo teigimu, ES turi ir daugiau trūkumų, vienu jų K. Smirnovas įvardijo nevienodai paskirstomas lėšas.

„Mūsų ūkininkai turėtų gauti tokias pat išmokas, kaip ir kitos ES šalys, bet taip nėra. Pastangas čia privalo dėti mūsų atstovai EP. Tačiau kai jie kandidatuoja, atrodo, atstovauja mūsų interesus, bet kai patenka į EP, mes jų nebematome ir nebegirdime. Atėjus kitiems rinkimams, jie vėl iš kažkur nusileidžia. Gal ne visas jų darbas ir gali būti matomas, tačiau turi pasijusti mūsų gyvenimo kokybės pagerėjimu“, – kalbėjo K. Smirnovas.

Turime mokėti pasinaudoti ES teikiamomis galimybėmis

ŠaKių gyventojai teigia, kad buvimas ES pateisino tuos jų lūkesčius, kurių turėjo prieš 10-metį, stojant į ES, o netapusi Sąjungos nare Lietuva nebūtų taip sparčiai progresavusi.

„Mano tėvų karta vis sako, kad „prie ruso buvo geriau“, tačiau tikiuosi, kad ši pozicija pasikeis. Dažnai, diskutuodama šiuo klausimu, pabrėžiu tai, kad jei visuomet būtume gyvenę Europoje, jau šiandieną būtume pasiekę kur kas daugiau“, – sako D. Palukaitienė.

K. Smirnovas taip pat tvirtai įsitikinęs, kad nors problemų ES esama, o Lietuva ne visas galimybes išnaudoja efektyviai, su kitomis posovietinėmis šalimis, kurios nėra ES narės, savęs lyginti nereikėtų. „Į tuos laikus ir tokią gyvenimo kokybę mes tikrai nenorėtume grįžti. ES mums yra kur kas geriau, be to, turime galimybių susikurti sau dar geresnes sąlygas“, – pabrėžė pašnekovas.


Rašyti komentarą...
b
brrrr
2014-05-11 12:07:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei butume gyvene ES tai tikrai problemu del eilines renovacijos aferos pasekmiu zmones dabar neturetu: paprasciausiai darbo liaudziai nieks tokiu apartamentu net nebutu galvojes suteikt kaip Tarybu valdzia Pragyvenimo lygis tikrai bent kokius penkis kartus eiliniam zmogui buvo aukstesnis pries ketvirti amziaus lyginant su siandiena O tai kad kazkokie keli sikniai apiplese kitus plaukioja istaigingomis jachtomis skraido nuosavais lektuvais vazineja isskirtines prabangos auto ir gyvena maudydamiesi prabangoj gyvenimo lygio eiliniams zmonems tikrai ne per nago juodyma nepakele O tik vis labiau kelia didziuli pasipiktinima del atsiverusios prarajos tarp keliu prasisiekeliu ir likusios baigiancios issivazinet Lietuvos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų