Katalikų bažnyčios hierarchas sveikinime šv. Velykų proga perspėjo apie ekstremistų įsigalėjimo pavojų sumaišties valstybėje sąlygomis.
"Mūsų valstybės laivelis yra smarkiai išsiūbuotas. Ypač neramu dėl to, kad valstybės gyvenimo sumaištyje gali būti nutiestas kelias ekstremistinėms jėgoms lemti tolesnę Lietuvos ateitį", - rašoma Kauno arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus sveikinime.
Arkivyskupas atkreipia dėmesį ir į bandymus "išsiūbuoti taip pat ir Bažnyčios laivelį, siekiant, kad čia irgi tvyrotų sumaištis bei nusivylimas".
"Tikriausiai pastebėjote, kaip žiniasklaida beveik kasmet mus, tikinčiuosius, pasveikina šv. Velykų proga. Pasigavus kurio nors Bažnyčios nario tikrą ar tariamą klaidą, ji švenčių proga plačiausiai išreklamuojama, tarsi valstybinės reikšmės įvykis, galbūt, viliantis, kad žmonės labiau klausys ne Bažnyčios, bet pasaulio balso", - rašo S.Tamkevičius.
Anot jo, tikrasis prisikėlimas į gyvenimą gali ateiti per šeimą ir Bažnyčią ir "tikriausiai, suvokiant tai, kaip tik šios dvi institucijos šiandien labiausiai atakuojamos ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje".
"Bent kiek akyliau stebintieji dabarties gyvenimą mato, kaip bandoma sudaužyti šeimos instituciją. Šeimos niekinimas pradedamas nuo pat paauglystės, kai vaikų sąmonė užverčiama moralinėmis šiukšlėmis, besikėsinant po jomis palaidoti tradicines šeimos vertybes", - rašoma sveikinime, kurį išplatino Kauno arkivyskupijos spaudos tarnyba.
Arkivyskupo vertinimu, didžiausią pavojų šeimai kelia tai, kad, prisidengiant pastangomis ginti asmens laisvę, mėginama įtikinti žmones, jog tradicinė santuoka nėra reikalinga, kad užtenka tik dviejų žmonių gyvenimo drauge, partnerystę prilyginant šeimai ir tvirtinant, jog šeima gali vadintis ir vienos lyties asmenų sąjunga.
"Neveltui vis dažniau pasigirsta įspėjimai, jog už moralinių vertybių paniekinimą Europos valstybės moka skaudžią kainą, akivaizdžiai žengdamos į susinaikinimą", - rašo S.Tamkevičius.
Sveikindamas Velykų šventės proga arkivyksupas primena, kad "Prisikėlęs Kristus ateina į mūsų gyvenimą ne tam, kad būtų tik prisimenamas bei garbinamas bažnyčiose ar sutinkamas tik maldos valandėlėmis. Jis ateina keisti mūsų gyvenimo: mūsų mąstysenos, planų ir įstatymų. Velykos įpareigoja mus būti tokiais prisikėlusio Kristaus liudytojais, kurie nesusitaikytų su blogiu, bet šalintų jį iš laisvės keliu einančios Lietuvos gyvenimo".