S. Skvernelis svarsto palaikyti iniciatyvą dėl naujo parlamentinio tyrimo

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad svarsto palaikyti jį delegavusių „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio iniciatyvą Seime tirti neteisėtą įtaką politiniams procesams dviejų buvusių vyriausybių valdymo laikotarpiu.

S. Skvernelis, paklaustas, ar pasirašys dėl komisijos, kuri giliau tirtų konservatorių veiklą, jis pažymėjo, kad tai daryti skatina opozicijos desperacija.

„Aš tikrai svarstysiu, nes šiandien yra tokia desperatiška, ypatingai (konservatorių) partijos pirmininko retorika, tiesiog neapykanta“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Jo vertinimu, opozicija turi ne tik kritikuoti valdžią, bet ir siūlyti alternatyvas.

„Normalus opozicinis kibumas, aš manau, yra tada, kada opozicija turi opozicijos lyderį, turi suformavę šešėlinę Vyriausybę ir šešėlinės Vyriausybės programą, ir Vyriausybės priimamiems sprendimams yra siūloma alternatyva, labai aiški, konkreti, detalizuota alternatyva. Šiandien mes matome tik neigimą, ir nepamatuotą neigimą, neargumentuotą neigimą, kad viskas blogai. Bet jokio konstruktyvaus įstatymo projekto per pusantrų metų – kad pasakytų, jog Vyriausybės sprendimai galbūt neteisingi, bet mes siūlome alternatyvą – to nėra“, – dėstė S. Skvernelis.

REKLAMA

Premjeras svarstė, kad visuomenė turėtų žinoti, jog po konservatorių padarytų sprendimų „dar 220 mln. eurų nėra kompensuota žmonėms, kurie patyrė drastišką, nepamatuotą, kartais ir antikonstitucinį, antiįstatymišką mažinimą įvairiausių pajamų“.

R. Karbauskis liepos viduryje registravo Seimo nutarimo projektą atlikti naują parlamentinį tyrimą. Jis siūlo tirti 2008 – 2016 metų laikotarpį. Tyrimą siūloma vykdyti iki 2019 metų gegužės. Projekte konkretūs fiziniai ir juridiniai asmenys nėra minimi.

Klausimą dėl naujo parlamentinio tyrimo Seimas turėtų svarstyti rudens sesijoje. Jis būtų atliekamas po neseniai baigto Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo, kuris aiškinosi neteisėtą verslo ar kitų interesų grupių įtaką politikams ar politiniams procesams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų