• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaunietis Viktoras vos per kelias valandas du kartus buvo sulaikytas girtas prie skirtingų transporto priemonių vairo. Toks elgesys vyrui kainuos tūkstančius eurų.

Kaunietis Viktoras vos per kelias valandas du kartus buvo sulaikytas girtas prie skirtingų transporto priemonių vairo. Toks elgesys vyrui kainuos tūkstančius eurų.

REKLAMA

Bylos duomenimis, 2025 m. gegužės 10 d. apie 8.35 val., Viktoras vairavo automobilį „Toyota Rav4“, būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,70 promilių neblaivumas.

Lyg to būtų maža, tą pačią gegužės 10 d. apie 12.26 val. jis vairavo krovininį automobilį DAF su puspriekabe.

Paaiškėjo, kad jis prie sunkiasvorės transporto priemonės sėdo dvigubai girtesnis. Alkoholio kiekio matuokliu jam nustatytas 3,33 promilių neblaivumas.

REKLAMA
REKLAMA

Paaiškino, kodėl taip pasielgė

Viktoras savo kaltę pripažino visiškai ir teismo posėdžio metu parodė, kad iš vakaro, t. y. gegužės 9 d., būdamas pas mamą vartojo alkoholį, nes buvo stipriai pablogėjusi motinos sveikata:

REKLAMA

„Alkoholį vartojau vienas. Gėriau degtinę ir brendį. Kiek išgėriau, tiksliai nepamenu, kažkur apie 0,5 l stipraus alkoholio. Mama tuo metu buvo ligoninėje.

Kitą dieną jaučiausi gerai, žvaliai, todėl sėdau į „Toyota“ ir važiavau pas draugę, nes sekmadienio vakarą turėjau išvažiuoti į reisą.

Apie 8.35 val., reido metu mane sustabdė policija, buvo patikrintas mano blaivumas. Alkotesteriu nustatyta 1,7 promilės girtumas.“

REKLAMA
REKLAMA

Vyras pasakojo, kad tada išsikvietė taksi ir galiausia nuvažiavo pas draugę, ten dar išgėrė alkoholio. Netrukus susipyko su drauge, tada su taksi nuvyko iki vilkiko:

„Nusprendžiau ten permiegoti, nes neturėjau daugiau kur tą padaryti. Kadangi mano vilkikas trukdė pravažiuoti, norėjau jį patraukti, neapsižiūrėjau ir atsitrenkiau į gale stovintį „Audi“ automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastarosios transporto priemonės vairuotojas iškvietė policiją. Pareigūnai man nustatė daugiau kaip 3 promilių girtumą. „Toyota“ priklauso mažajai bendrijai. Aš užsiimu transporto logistika, vežioju krovinius.“

Įkliuvo dvigubai girtesnis

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pasakojo, kad per reidą patikrinimui sustabdė lengvąjį automobilį TOYOTA RAV4:

REKLAMA

„Bekontaktis alkoholio kiekio matuoklis parodė neigiamą rezultatą. Tuomet vairuotojas buvo patikrintas nuodugniau. Jam nustatytas 1,73 promilės girtumas.“

Viktoro vairuotas 2010 m. gamybos „Toyota Rav4“ įvertintas 6 692 eurais. Bet tuo kauniečio bėdos toli gražu dar nesibaigė.

Tą pačią dieną apie 12.10 val. būdamas namuose, liudytojas išėjęs į lauko terasą pamatė, kaip sunkvežimis su puspriekabe manevravo prie išvažiavimo ir keletą kartų galu atsitrenkė į aikštelėje stovintį, liudytojui priklausantį automobilį „Audi A4“:

REKLAMA

„Jis apgadino automobilio „Audi“ priekinį bamperį bei kairės pusės priekinį sparną. Tai pamatęs, nubėgau link aikštelės, kur priėjau prie vilkiko DAF.

Vilkiko vairuotojas mane pamatęs sustojo. Tada atidariau DAF vairuotojo dureles ir pamačiau, jog vilkiko vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas.

Vyras kalbėjo nerišliai, jo judesiai buvo nekoordinuoti. Paklausus vairuotojo „ka tu čia darai?“, „kur čia tiek prisigėrei?“, pastarasis atsakė, jog „nori apsisukti ir išvažiuoti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojas man sakė, kad „daugiau nebegers, nekviesk tos policijos“. Tada įlipau į vilkiką ir ištraukiau užvedimo raktelį bei apie įvykį pranešiau bendruoju pagalbos telefonu 112.“

Vilkiko vairuotojas liko sėdėti transporto priemonėje. Iki atvykstant policijos pareigūnams vyras visada buvo liudytojo akiratyje, nevalgė, negėrė ir nerūkė.

„Vairuotojas man siūlė palikti savo asmens dokumentą – pasą ir žadėjo kitą dieną atsiskaityti su manimi už žalą, prašė nekviesti policijos. Maždaug po 5 min. atvyko policijos pareigūnai, kurie vilkiko vairuotoją sulaikė. Aš policijos pareigūnams perdaviau vilkiko raktelius“, - pasakojo liudytojas.

REKLAMA

Šįkart Viktorui jau nustatytas itin sunkus girtumas. Pirmu tikrinimu jis siekė net 4,46 promilės, o antruoju – 3,33 promilės.

2016 m. gamybos automobilio DAF kaina Lietuvoje siekia 18 730 eurų, o puspriekabės – 10 040 eurų.

Teismo bausmė

Teismas dukart per keletą valandų įkliuvusio Viktoro nepasigailėjo. Jam paskirta galutinė subendrinta bausmė – 4 mėnesiai laisvės atėmimo.

REKLAMA

Taip pat jam uždrausta 3 metus vairuoti kelių transporto priemones. Iš Viktoro nuspręsta bendrai konfiskuoti net 16 692 eurus.

Jis įpareigotas sudalyvauti alkoholizmo prevencijos programoje per 8 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos, suimtiems kaltinamiesiems nuo nuosprendžio jiems įteikimo dienos, gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų