• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda bei Vyriausybė remia lietuviškos divizijos idėją, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Prezidentas Gitanas Nausėda bei Vyriausybė remia lietuviškos divizijos idėją, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

REKLAMA

„Partijos yra sutarusios ir Vyriausybė yra numačiusi gynybos finansavimą – skirti atitinkamą procentą nuo bendrojo vidaus produkto. Tuo pagrindu esame parengę pajėgų vystymo planą dešimt metų į ateitį“, – pirmadienį paskelbtame naujienų portalo „15min“ interviu kalbėjo jis.

„Dabar mes skaičiuojame ir žiūrime, kiek papildomai reikėtų. Politinė vadovybė – tiek Vyriausybė, tiek prezidentas – remia šitą idėją, kad toks poreikis yra logiškas“, – teigė V. Rupšys.

Vado teigimu, sprendimą dėl divizijos kūrimo reikia pristatyti parengus detalesnį planą.

Praėjusią savaitę krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, jog Lietuvoje diviziją svarstoma kurti sausumos kariuomenės pagrindu. Jis pabrėžė, kad tai būtų ilgalaikis, „dešimtmečio projektas“.

REKLAMA
REKLAMA

Divizija yra karinis vienetas, kurį sudaro keletas brigadų ar pulkų. A. Anušauskas yra teigęs, jog ją gali sudaryti apie 17,5 tūkst. karių.

REKLAMA

„Į diviziją būtų sutelkta didžioji dalis sausumo pajėgų. Ji būtų įgalinta mūsų karinių oro pajėgų, oro gynybos vienetais. Prie divizijos turi būti žvalgybos batalionas“, – kalbėjo V. Rupšys.

Pasak jo, Lietuvoje jau yra suskurta 75 proc. pajėgumų, reikalingų divizijai.

„Mes kalbame apie vidutinę lengvą diviziją. Jos pagrindas būtų trys manevro vienetai: „Geležinio vilko“ brigada, lengvoji „Žemaitijos“ brigada ir viena rezervinė brigada“, – teigė kariuomenės vadas.

REKLAMA
REKLAMA

V. Rupšys taip pat pažymėjo, jog esant pritarimui bei finansavimui būtų planuojamas ir tankų bataliono kūrimas.

„Tankų batalionai yra skirtingi. 54 tankai, įskaitant evakavimo tankus ir tiltų klotuvus“, – teigė jis.

„Tos valstybės, kurios skirs pajėgas Lietuvos gynybai, atvažiuos su savo ginkluote, įskaitant tankus. Manau, būtų logiška, kad mūsų technika būtų sąveiki su sąjungininkų technika“, – kalbėjo V. Rupšys.

Vado teigimu, diviziją kurti siūloma, atsižvelgiant į grėsmes bei NATO reikalavimus.

Lietuvos kariuomenėje šiuo metu tarnauja apie 11,5 tūkst. karių profesionalų, beveik 3,5 tūkst. šauktinių, beveik 5,4 tūkst. karių savanorių.

Kariuomenės Sausumos pajėgų struktūroje šiuo metu yra trys brigados, viena jų sudaryta iš rezervo bei štabuose tarnaujančių karių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų