Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuspręsta atstatyti partizanų ryšininkų Sajų sodybą. Jau artimiausiu metu tam bus ieškoma lėšų, praneša LTV „Panorama“.Norima, kad sodyba nestovėtų tuščia, esą čia būtų galima įrengti muziejų.

REKLAMA

Radviliškio rajone stovintis Sajų sodybos namas atrodo apgailėtinai. Prieš porą metų, bandant jį apsaugoti, suręsta stoginė, tačiau vėjai apgadino ir ją.

Ekspertai namą yra pripažinę avariniu, keliančiu pavojų žmonėms ir rekomendavo jį nugriauti.Tam pasipriešino vietos menininkai, jie į kultūros vertybių registrą įtraukto objekto griovimą vadina nusikaltimu.

Šiandien Radviliškyje tiek savivaldybė, tiek paveldosaugininkai kelias valandas svarstė, ką reikėtų daryti su sodyba. Po ilgų diskusijų nuspręsta ją atstatyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Savivaldybės pozicija yra tokia, kad prisidės bent jau darbai, gal kažkiek surasim ir lėšų, bet pagrindinis dalykas, kad šis objektas būtų lankomas“, – sako Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vytautas Simelis.

Anot V. Simelio, kol kas neaišku, kiek kainuos sodybos rekonstrukcija, tačiau pinigų tam bus ieškoma kuo greičiau, nes pastato būklė blogėja. Kiek reikės lėšų, priklausys ir nuo vykdomų darbų.

Vienas iš siūlomų variantų yra rekonstruoti senąjį namą, tačiau kai kurie specialistai tuo abejoja ir sako, kad paprasčiau būtų pastatyti naują. Be to, pabrėžiama, kad sodyba neturėtų stovėti tuščia.

„Jei departamentas skirs lėšas, tai visada prisidėsim, jei ekspoziciją reikės įrengti, vykdyti edukacijos programas, su iniciatyvine šiauliečių grupe bendrausim“, – tvirtina Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Barauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

2010-aisiais už kelių kilometrų esančiame Mėnaičių kaime buvo atkurtas bunkeris, kuriame partizanų vadai, sprukę iš Sajų sodybos, 1949-ųjų vasario 16-ąją pasirašė Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio deklaracijos tekstą.

Tačiau, panašu, kad slėptuvę greitai teks vėl tvarkyti – sienas ir čia esančius daiktus pradėjo gadinti pelėsis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų