Ruklos pabėgėlių centro direktorė apie migrantų vaiko mirtį: netektis sukrėtė visus

Šiandien Lietuvoje užgeso mažamečio migranto gyvybė. Vaikas turėjo negalią ir buvo gimęs 2010 m. Ruklos pabėgėlių pagalbos centro (PPC) vadovė pažymėjo, kad vaikui ir jo tėvui buvo nedelsiant suteikta visa reikalinga pagalba, tačiau gyvybės išsaugoti nepavyko. Šiuo metu centras rūpinasi vaiko laidotuvėmis ir teikia psichologinę pagalbą vaiko tėvui.

„Mes esame visi sukrėsti dėl šios netekties“, – sekmadienį pranešė Ruklos pabėgėlių centro direktorė Beatričė Bernotienė.

Ji nurodė šios dienos įvykių eigą: „Paryčiais tėvas kreipėsi įmūsų darbuotoją ir indikavo, kad vaikui yra pablogėjusi sveikata. Mūsų darbuotojas nedelsiant iškvietė greitąją medicinos pagalbą, kuri išvežė vaiką kartu su tėvu į medicinos įstaigą. <...> Vėliau, kaip paaiškėjo, vaikas mirė.“

Ruklos PPC direktorė pažymėjo, kad šiuo metu rūpinamasi vaiko laidotuvėmis bei teikiama psichologinė pagalba tėvui.

Ji nurodė, kaip ši šeima pakliuvo į Lietuvą: „Šis vaikas atvyko su tėvu į pabėgėlių priėmimo centrą rugpjūčio 6 d. Jis buvo nedelsiant pervežtas iš pasienio pas mus, kadangi turėjo negalią, buvo gulintis. Tėvo teigimu, ši negalia buvo pasekmė prieš metus įvykusios traumos jo kilmės šalyje.“

Anot B. Bernotienės, šeima nuolat rūpinosi PPC medikai ir socialiniai darbuotojai: teikė medicinos pagalbą, kontaktuodavo su tėvu, dirbo ir psichologas. „Pagalba buvo teikiama, darbuotojai visada reaguodavo“, – teigė ji.

Vaikas su tėvu gyveno Ruklos pabėgėlių priėmimo centro stacionariame pastate, turėjo atskirą kambarį, dušą, tualetą, nurodė B. Bernotienė.

Paklausta, ar vaiką ištikusi mirtis gali būti susijusi su neramumais Ruklos PPC, direktorė tai griežtai paneigė. „Vakar bandė keli migrantai pasišalinti iš mūsų teritorijos.<...> Šie įvykiai visai nesusiję“, – teigė ji.

Sekmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė, kad Ruklos pabėgėlių priėmimo centre gyvenęs sergantis migrantų vaikas mirė ligoninėje.

Į Ruklos pabėgėlių centrą Jonavos rajone migrantų šeima – tėvas su sūnumi – atvyko rugpjūčio 6 dieną.

Neįgalų vaiką auginusi šeima, vos kirtusi Lietuvos sieną, iš karto buvo apgyvendinta Rukloje.

Vaikas buvo paralyžiuotas, sirgo epilepsija ir kitomis ligomis.

Sekmadienį paryčiais vaiko tėvas pranešė, kad vaikas sunkiai kvėpuoja, iškviesta greitoji medicinos pagalba, ji iškart išvežė vaiką į gydymo įstaigą, čia vaikas ir mirė.

Pirminė mirties priežastis – ūmus širdies ir plaučių veiklos sutrikimas.


Rašyti komentarą...
Z
Zemaitis
2021-09-26 16:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ąr bus teisiamas tėvas už grėsmės sukėlimą vaiko gyvybei su mirtina baigtimi?
Atsakyti
-1

J
Joooo
2021-09-26 15:39:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lično pokui
Atsakyti
0

V
Vaida
2021-09-26 15:17:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta artimiesiems.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų