Rinkimai pandemijos sąlygomis – balsuoti galės ir esantys saviizoliacijoje Papildyta 15.55 val.

Spalį vyksiantys Seimo rinkimai bus organizuojami išskirtinėmis pandemijos sąlygomis. Valdžia sutinka, kad lengva organizuoti rinkimus nebus, tačiau tikisi, kad viskas vyks sklandžiai. Vyriausioji rinkimų komisija naujovių pateiks ne tik į rinkimų apylinkę ateiti planuojantiems rinkėjams, bet ir tiems, kurie nori atlikti pilietinę pareigą, bet privalo likti saviizoliacijoje.

Antradienį Vyriausybėje vyko pasitarimas dėl atsakingų institucijų pasirengimo Seimo rinkimams.

„Pagrindinė žinia, kuri, norėtume, kad būtų transliuojama – rinkimai turi įvykti ir jie turi būti saugūs. Be abejo, čia prisidėti galime ir privalome visi“, – kalbėjo Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Pasak jo, tam bus skirti visi reikalingi valstybiniai resursai. Anot A. Stončaičio, kad rinkimai tinkamai vyktų esamoje situacijoje, būtina aprūpinti reikalingomis apsaugos priemonėmis, turi būti reglamentuoja rinkimų komisijų darbo tvarka, pačių rinkėjų dalyvavimo rinkimuose tvarka.

„Prašom, kad būtų skatinami žmonės, nes nuo mūsų visų priklauso, kiek mes saugiai visą tai padarysime“, – tvirtino A. Stončaitis.

Vyriausybės kanclerio teigimu, žiūrima ir į tai, kaip su panašiais iššūkiais susidorojo kaimyninės valstybės, pavyzdžiui, Lenkija, kur pandemijos sąlygomis vyko prezidento rinkimai.

Vis tik, A. Stončaičio teigimu, kyla klausymų, kaip vykdyti balsavimą namuose ar kaip užtikrinti, kad saviizoliacijoje esantys asmenys galėtų atlikti pilietinę pareigą. Kanclerio tvirtinimu, mėnesio pasirengimui rinkimams turėtų užtekti.

„Pagrindinis tikslas lieka nesikeičiantis – privalome užtikrinti [galimybę balsuoti] visiems, kurie turi teisę pareikšti savo nuomonę rinkimuose. Nesvarbu, ar tai būtų žmogus, kuris su negalia, ar žmogus, kuriam reikia, kad rinkiminė komisija atvyktų į namus, <...> ar tai būtų sunkūs ligoniai, tame tarpe ir sergantys šitu virusu, apie kurį dabar kalbame. <...> Manau, kad lengva nebus, tačiau susitelkimas yra“, – teigė A. Stončaitis.

REKLAMA

Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matijošaitytė teigė, kad rinkimų sąmatoje nebuvo įvertinta, kad rinkimai bus organizuojami koronaviruso pandemijos akivaizdoje.

„Atitinkamai dėl tos priežasties VRK peržiūrėjo esamą situaciją, peržiūrėjo, kiek buvo skirta lėšų ir su komisijos nariais, įvertinę situaciją iš esmės, kreipėmės į <...> Vyriausybę, į Finansų ministeriją su prašymu skirti daugiau nei 3 mln. papildomai lėšų“, – pasakojo VRK pirmininkė.

Jos teigimu, papildomi pinigai reikalingi, nes padaugėjo išankstinio balsavimo dienų skaičius, balsavimo vietų skaičius, padaugėjo rinkimų komisijų narių. L. Matijošaitytė pasakojo, kad saviizoliacijoje esantys asmenys turėtų pateikti prašymą VRK dėl balsavimo namuose.

NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė teigė, kad pagrindinės rizikos, susijusios su rinkimais, yra tokios pačios kaip ir bet kokiame kitame dideliame renginyje, sutraukiančiame daugybę žmonių.

„Labai svarbu, kad niekas neitų balsuotų ir nedirbtų kaip komisijos narys, jeigu jaustų bet kokius ūmių kvėpavimo takų infekcijos požymius. <...> Tokiu atveju, infekcija gali išplisti“, – kalbėjo R. Lingienė.

Antroji rizika, anot specialistės, jei saviizoliacijoje esantys žmonės nuspręstų atvykti į rinkimų apygardą. R. Lingienės teigimu, trečiasis svarbus akcentas – rinkėjai privalo dėvėti tinkamas apsaugos priemones.

„Tai pagrindinės priemonės, bet svarbu, kad visi asmenys <...> žinotų pagrindines CIVID-19 valdymo priemones“, – sakė R. Lingienė.

L. Matijošaitytė teigė, kad kiekvienas rinkėjas, atėjęs balsuoti, turėtų dėvėti med. veido kaukę, respiratorių ar kitą burną dengiančią apsaugos priemonę, kiekvienas asmuo privalės atsinešti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rašymo priemonę.

Jeigu rašymo priemonės rinkėjas neturės, anot VRK pirmininkės, ji asmeniui bus suteikta. L. Matijošaitytė tikino, kad vienkartinės pirštinės balsavimo metu nebūtinos, taip pat nebus matuojama kiekvieno atėjusio rinkėjo temperatūra.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 d.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-09-08 15:44:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesąžiningiems rinkimams NE!! LAUK VISUS IŠ SEIMO, ESAMUS IR BUVUSIUS!!!
Atsakyti
-1

T
Taip
2020-09-09 07:47:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valstiečių niekas ne vis geriausiai valdė šią kadenciją, tik viti šimonytei su savo dešiniaisiais!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų