seimo rinkimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „seimo rinkimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „seimo rinkimai“.

Lietuvoje prasideda Seimo rinkimų politinė kampanija

Penktadienį Lietuvoje prasideda dar vienų – Seimo – rinkimų politinė kampanija. Tą dieną įsigalios ir prezidento dekretas, kad eiliniai Seimo rinkimai bus rengiami spalio 13 dieną. Politinė kampanija pradedama likus pusmečiui iki rinkimų dienos. Rinkimų kodeksas numato, kad Seimo rinkimų kampanijos dalyviais registruotis gali partijos ir fiziniai asmenys, ketinantys į Seimą kandidatuoti savarankiškai.
Aktualijos Prieš 14 val.

Naujausi partijų reitingai: nors pirmauja socialdemokratai, ekspertai dėl jų pergalės nesilažintų

Iki Seimo rinkimų likus šiek tiek daugiau nei pusmečiui, partiniuose reitinguose tęsiasi štilis – politinės jėgos jau kelis mėnesius iš eilės įšalo užimtose pozicijose. Visgi, pažymi ekspertai, nereikėtų manyti, kad tokia situacija išsilaikys ilgą laiką. Iki rinkimų likus keliems mėnesiams, akcentuoja „Baltijos tyrimų“ vadovė Rasa Ališauskienė, reitingų lentelėje galime matyti nuo šiandien stipriai besiskirsiantį vaizdą.

Politinio maratono akivaizdoje – pinigų dalybos: štai kiek eurų skiria rinkimams

Artėjant politinių kampanijų registravimo pabaigai, pasiskelbę kandidatai į prezidentus ir toliau renka aukas. Kol kas pilniausia sąskaita ir toliau gali džiaugtis valstiečių kandidatas Aurelijus Veryga. Savo ruožtu kol kas nė euro paramos negavęs Darbo partijos kandidatas Andrius Mazuronis tikina, kad jo vadovaujama politinė jėga taupys Seimo rinkimams, tad prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimams skirs mažiau finansų.

Teismas atmetė Ukmergės rajono skundą dėl VRK pakeistų vienmandačių Seimo rinkimų apygardų ribų

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Ukmergės rajono prašymą atšaukti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą, kuriuo šios savivaldybės teritorija padalinta ir prijungta prie dviejų atskirų Seimo vienmandačių apygardų. „Vilniaus apygardos administracinis teismas sakė, kad turime kreiptis į vyriausiąjį administracinį teismą. O LVAT paaiškino, kad mes, kaip rajono taryba, negalime į juos kreiptis.
Aktualijos 2024-01-25

Nauja Žemaitaičio partija – ekspertams užkliuvo viena detalė

Artėjančiuose Seimo rinkimuose politikas Remigijus Žemaitaitis pranešė įsteigęs naują partiją „Nemuno aušra“. Ar ši politinė jėga turi bent menkiausią galimybę mesti iššūkį senbuviams?  Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas ir Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotasis analitikas Matas Baltrukevičius.

Ruošiantis trejiems rinkimams VRK biudžetas augs daugiau nei dvigubai – iki 64,7 mln. eurų

Ruošiantis trejiems rinkimams ir referendumui Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) biudžetas kitąmet augs daugiau nei dvigubai – iki 64,7 mln. eurų. „Kitiems metams Vyriausiajai rinkimų komisijai numatytas biudžetas yra didžiausias, lyginant su ankstesniais metais, tačiau ir laikotarpis laukia neeilinis“, – BNS teigė komisijos vadovė Lina Petronienė. 2024 metais Lietuvoje vyks prezidento, Seimo ir Europos Parlamento rinkimai, taip pat referendumas dėl dvigubos pilietybės.

Eksperto prognozė rinkimams: jei turėčiau lažintis, statyčiau už valdžios kaitą

Naujausia „Vilmorus” apklausa rodo, kad tik vienos į Seimą patenkančios partijos populiarumas per vasarą pakito gana apčiuopiamai. Apie šį ir kitus įdomesnius politinius pokyčius laidoje „Dienos komentaras“ atsako politologas Mindaugas Jurkynas.

Turime naują Seimo narį: rinkimus Raseinių-Kėdainių apygardoje laimėjo socialdemokratas

Į Seimą Raseinių-Kėdainių rinkimuose per antrąjį turą sekmadienį išrinktas Raseinių rajono vicemeras socialdemokratas Matas Skamarakas. Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), už M. Skamaraką antrajame rinkimų ture balsavo 56,65 proc. rinkėjų balsų, o už jo konkurentą buvusį Raseinių merą konservatorių Andrių Bautronį – 43,35 proc. rinkėjų. VRK pirmininkės Linos Petronienės teigimu, antrojo rinkimų turo metu balsavimo procesas vyko sklandžiai.

Raseinių ir Kėdainių gyventojai renka Seimo narį

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas renkant parlamentarą Raseinių-Kėdainių apygardoje. Balsavimo apylinkės šiuose rajonuose atsidarė 7 ir veiks iki 20 valandos.  Seimo rinkimų antrajame ture  varžosi buvęs Raseinių meras konservatorius Andrius Bautronis ir dabartinis šios savivaldybės vicemeras socialdemokratas Matas Skamarakas. Per pirmąjį rinkimų turą rugsėjo 3 dieną savo valią renkant atstovą į parlamentą pareiškė 29,65 proc. apygardos rinkėjų.
Aktualijos 2023-09-17

Socialdemokratai sieks savivaldos rinkimuose įteisinti balsavimą nuo 16 metų

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pranešė sieksianti savivaldos rinkimuose įteisinti balsavimą nuo 16 metų. Šios partijos pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės teigimu, galimybė jauniems žmonėms dalyvauti rinkimuose sustiprintų šalies demokratinius procesus. „Deja, tenka stebėti nuolat mažėjantį pilietinį aktyvumą Lietuvoje – per mažai žmonių noriai dalyvauja šalies demokratiniuose procesuose.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų