Konservatoriai išsikėlė 7 problemas, kurias spręs po rinkimų: svarbiausia jų – švietimas

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) vienu pagrindinių savo darbų kitoje Seimo kadencijoje įvardina švietimo sistemos tobulinimą. Jei ne švietimas, kaip teigia partija, problemų kils ir kitose šalies gyvenimo srityse. Iš viso partija savo programoje iškėlė septynias pagrindines problemas, kurias tikisi išspręsti, jei pavyktų laimėti Seimo rinkimus.

7

TS-LKD antradienį naujienų agentūros BNS ir Vyriausiosios rinkimų komisijos rengiamoje spaudos konferencijoje pristatė savo programą 2020 metų Seimo rinkimams.

Prioritetas – švietimas

Kaip teigė partijos pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, TS-LKD eina į rinkimus, „tikėdami, kad Lietuvai reikia daugiau jėgos“.

„Matome ketverius metus vykusį darbą kaip chaotišką. <...> Tą mes jaučiame ir savo kasdieniame darbe, tą, akivaizdu, jaučia ir Lietuvos piliečiai, matydami, kad nėra tiek sprendimų, orientuotų į problemų sprendimą, tačiau į ieškojimą kaltų oponentų tarpe. Visa tai galima apibūdinti kaip pasitikėjimo eroziją“, – žurnalistams kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Konservatoriai išsikėlė 7 problemas, kurias spręs po rinkimų: svarbiausia jų – švietimas

Paklausta, kurį darbą laiko svarbiausiu 2020–2024 metų Seimo kadencijoje, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė, kad tai švietimas, nes nuo jo priklauso kitos valstybės sritys.

„Kaip ir 2016 m. vienas iš prioritetų mūsų buvo švietimas, šiandieną mes irgi matome šitą prioritetą. Tai reikia kalbėti kompleksiškai, nenorėčiau išskirti vieno darbo, bet kaip sritį norėčiau išskirti šią. Tol, kol mes nesugebėsime kaip valstybė nesugebėsime suteikti vienodo starto galimybių visiems vaikams, tol ir atotrūkis didės ir netolygumai valstybėje tiktai augtų“, – sakė partijos pirmininko pavaduotoja.

Septynios pagrindinės problemos

Savo rinkimų programoje TS-LKD išskyrė septynias pagrindines problemas, kurioms žada skirti didžiausią dėmesį, jei pavyktų laimėti Seimo rinkimus. Tarp jų – švietimas, sveikatos apsauga, socialinė nelygybė ir kiti klausimai.

REKLAMA

„Pirma, mes siūlome lėtinti ir mažinti įstatymų leidimo tempus ir stiprinti jų kokybę. Antras dalykas, mes manome, kad yra labai svarbu savo ekonominį modelį perorientuoti link aukštos pridėtinės vertės tam, kad mes galėtume turėti didesnius atlyginimus, didesnį BVP. 

Trečia, tai yra iššūkis, kuris mus visus labai neramina, tai didžiulis atotrūkis tarp ugdymo rezultatų mieste ir kaime. Mes siūlome pedagogų ateities paketą, patrauklias sąlygas pedagogams. 

Taip pat galvojame, kad neužtenka vien kalbėti apie mokyklų uždarymą. Mes siūlome kokybinį sprendimą – steigti rajonuose Tūkstantmečio gimnazijas, kurios galėtų tapti pokyčių katalizatoriais rajonuose“, – žurnalistams antradienį kalbėjo TS-LKD Kauno sueigos pirmininkė, Kauno savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė.

Ketvirtąja problema konservatoriai laiko nesubalansuotą sveikatos apsaugos sistemą. Partija žada suteikti daugiau atsakomybės ir galių šeimos gydytojams, kad šie galėtų nustatyti pacientams pirminę diagnozę, juos konsultuoti ir paskirti vaistus. Taip, kaip teigia konservatoriai, pavyktų sumažinti eiles pas gydytojus.

„Antras dalykas – perprofiliuoti rajonines ligonines, ne uždaryti, bet pagal rajono poreikius jas perprofiliuoti. Trečias dalykas – atverti žalius koridorius onkologiniams arba sunkia širdies ir kraujagyslių liga sergantiems ligoniams, kad jiems tyrimai būtų atlikti kuo skubiau“, – siūlė J. Šiugždinienė.

Penktasis partijos įvardijamas iššūkis – socialinė atskirtis, kurią siūloma spręsti individualizuojant socialines paslaugas pagal gyventojų poreikius.

„Šešta sritis yra grėsmė valstybingumui. Čia daugiausiai dėmesio skiriame visuomenės atsparumui propagandai ir kovai prieš „fake news“.

Septintas iššūkis – aplinkai žalinga veikla. Pirmiausiai, siūlomas nacionalinis susitarimas dėl miškų politikos, kuris padėtų išlaikyti balansą tarp ekonominio naudingumo ir aplinkos saugojimo. Antras svarbus dalykas – žiedinė ekonomika. Mums yra labai svarbu sudaryti sąlygas žiedinei ekonomikai plėtotis“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.  


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-09-08 12:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Švietimo problemos sprendimas - jau matau privačių anūko žmonos darželių ir mokyklų plėtrą valstybės sąskaita. Su anūko vadovavimu konservatoriai turėtų būti laimingi perkopę 5% barjerą. Balsuočiau už konservus bet tik po to kai ši partija taps ne lukašenkos paveldimumo modelio, bet demokratine kur vadovą rinks pagal gebėjimus ir pagal konservatyvių idealų siekius.
Atsakyti
-6

m
močiutė
2020-09-08 12:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar dar per mažai prisiplėšė Landsbergių klanas ? Iš kur pas žmones tiek įžulumo ?Kaip juos dar šventa žemelė nešioja ?Bausti juos , o ne į seimą! Gobšumas nebežmoniškas !
Atsakyti
-7

S
Stasys
2020-09-08 11:59:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservai, sužinoję, kad Austėja per metus užsidirbo milijonus,irgi panoro to paties. Tik nepagalvojo, kad reikia turėti uošvį, garsų sovietinį profesorių.
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų