Restoranų ir barų viltis: atsidaryti norėtų dar iki vasaros

Dėl pandemijos suvaldymo toliau tvyrant neapibrėžtumui, uždarytų barų, restoranų ir kavinių atstovai sako, kad laikantis saugumo reikalavimų dalis sektoriaus galėtų atsidaryti jau dabar, rašo portalas 15min.lt. 

„Po pirmo karantino buvo daug apribojimų, prieš jį buvo daug apribojimų ir laikydamiesi jų mes galėjome sėkmingai dirbti. Nebuvo nei vieno patvirtinto židinio. (...) Galėtume laikantis atstumų ir kitų saugumo priemonių dirbti kad ir nuo šiandien“, – sakė Lietuvos barų ir kavinių asociacijos vadovas Raimondas Pranka.

Pasak portalo, Vilniaus miesto savivaldybei svarstant apie lauko kavinių atsidarymą vasarą, tai sektoriui reikštų mažiausiai du papildomus mėnesius laukimo. Maitinimo įstaigų, dabar gaminančių maistą nebent išsinešimui, atstovai mano, kad tiek laukti nebūtina. 

R. Pranka sakė, jog asociacija derėsis dėl priimtinų sąlygų, kad kavinės ir barai galėtų atsidaryti anksčiau. Pasak jo, tų barų, kurie visiškai uždaryti, skolos tik auga, o joms didėjant gali būti ir bankrotų. 

BNS skelbė, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba rengia pagalbos restoranams ir kavinėms planą: tam bus skiriama beveik 1,2 mln. eurų.

Keliems punktams – finansinei paramai nerenkant rinkliavos už lauko terasas bei kompensuojant savivaldybės patalpų nuomos mokestį – trečiadienį pritarė miesto taryba, pranešė savivaldybė.

Be finansinių priemonių taip pat planuojama, kaip ir pernai, lauko kavinėms atiduoti miesto viešąsias erdves. Svarstoma, kurias senamiesčio gatvelės šią vasarą uždaryti ir paskirti pėstiesiems bei lauko kavinėms.

Visuotinis antrasis karantinas Lietuvoje įvestas pernai lapkričio 7 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų