Koronavirusas Europoje kelia trečią sergamumo bangą: atvejų sparčiai daugėja Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje

Kaimyninėje Lenkijoje per paskutinę parą pasiektas didžiausias visos pandemijos naujų susirgimų rekordas – daugiau nei 35 tūkst. atvejų per parą. Lenkams ligoninėse jau trūksta lovų ir plaučių ventiliatorių. O vokiečių neurologas prabilo apie tai, kodėl jų šalis nuo šiol neskiepija „AstraZeneca“ jaunesnių žmonių, ir įvardijo, kokiems pacientams gali pasireikšti trombozė.

Vakar pasiekė kelių mėnesių mirčių rekordą naujų atvejų. 35 251 naujas susirgimas per 24 val. – didžiausias per visą pandemiją Lenkijoje. Šalies ligoninėse jau trūksta lovų, o iš Silezijos regiono pacientai jau skraidinami į kitus, mat čia 4,5 mln. gyventojų regione prieš kelias dienas buvo belikęs vienas plaučių ventiliatorius.

„Situacija Silezijoje kritinė. Ir dėl atvejų skaičiaus ir hospitalizuojamų kiekio. Mums jau trūksta resursų“, – sako sveikatos ministras Adam Niedzielski.

Lenkus talžo britiška koronaviruso atmaina, dabar pats trečios bangos pikas. Ligoninės skuba paruošti dar 3-4000 papildomų lovų.

„Deguonies sunaudojimas pastarosiomis dienomis smarkiai išaugo, plečiamos ligoninės“, – pasakoja Poznanės medicinos universiteto vadovas Andrzej Tykarski.

O Lenkijoje dar ir lūžinėja internetinė sveikatos sistema – mat naktį vyriausybė nusprendė išsiųsti vyresniems nei 40-ies lenkams kvietimus skiepytis, mažėjant 60-mečių besiskiepijančių srautui.

Vokietijoje, kuri šią savaitę nusprendė skiepyti „AstraZeneca“ tik vyresnius nei 60-ies gyventojus, prabilo neurologas, gydęs pacientus su kraujo krešuliais po skiepijimo britiška vakcina.

Sako, kad ne per seniausiai šalyje nuo trombozės mirė kitų sveikatos problemų turėjęs 36-erių vyras, pasiskiepijęs „AstraZeneca“.

„Dar viena moteris iki 40-ies buvo paguldyta į ligoninę. Praėjus 10 dienų po „AstraZeneca“ skiepo, jai ėmė skaudėti galvą. Buvo nustatyta smegenų kraujagyslių trombozė“, – teigia neurologas Christoph Kleinschnitz.

REKLAMA

Pasak neurologo, trombozės rizika jaunesnėms moterims gali padidėti dėl vartojamų hormoninių preparatų, kontraceptikų, nutukimo: „Visi šie faktoriai atskirai riziką didina minimaliai. Tą reikia pabrėžti. Žmonėms nereikėtų dabar bijoti kontraceptikų. Tačiau jei visi rizikos faktoriai susideda į krūvą – jų poveikis stiprėja. O ant viršaus dar suleidus vakciną – organizmas būna perkrautas ir nutinka rimti atvejai.“

Tačiau panašių atvejų ES vos trys dešimtys iš penkių milijonų, paskiepytų šia vakcina.

„Priežastinis ryšys su šia vakcina dar nenustatytas, bet jis yra galimas, todėl toliau vyksta tyrimai. Bet kol kas nėra duomenų, kurie neleistų naudoti šios vakcinos kažkuriai visuomenės grupei“, – kalbėjo Europos vaistų agentūros vadovė Emer Cooke.

Prancūzija savaitgalį panirs į trečią griežtą karantiną visoje šalyje. Šalyje nuo vasario padvigubėjus kasdienių naujų susirgimų skaičiui, trečio visos šalies „lokdauno“ išvengti bandęs Emmanuelis Macronas vakar vakare kreipėsi į tautą.

„Artimiausiais mėnesiais kiekvienas privalome dar labiau pasistengti. Štai ko jūsų prašau“, – sako Prancūzijos prezidentas Emmanuel Macron.

Trims savaitėms uždaromos visos mokyklos. Kelionių ribojimai įvedami visoje šalyje ir uždaromos nebūtinų prekių parduotuvės. Grįžtama į pernai metus.

Tuo metu Ispanija, kai kuriuos apribojimus atšaukia. Vos vakar įsigaliojus reikalavimui kaukes dėvėti lauke, net jei aplink ir nėra žmonių – šiandien valdžia reikalavimą atšaukia dėl dalies ispanų pasipiktinimo. Esą jie negalės lygiai įdegti veido:

„Galime kentėti iki tam tikros ribos. Privalome saugotis, bet to jau per daug.“

„Kaukės paplūdimyje ir kitose vietose reikalingos. Turime daryti viską, kas padeda išvengti užkrato.“

O už Atlanto – Brazilijoje – naujas vienos dienos mirčių nuo COVID rekordas – 3780. Brazilai jau nespėja laidoti artimųjų dienomis, tad į kapines traukia jau ir naktį. Brazilijos prezidentas gi ir toliau nepritaria apribojimams, sako kad badas šalyje kasdien pražudo daugiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų