REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kražių Švč.Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje restauratoriai tęsia tvarkybos darbus. Anksčiau buvo restauruoti bažnyčios bokštai ir stogas, o dabar imamasi šventovės fasadų.

REKLAMA
REKLAMA

Kultūros paveldo departamentas šiems darbams skyrė 285 tūkst. litų iš Lietuvos Respublikos ir Šv. Sosto paveldotvarkos darbų programos. Per 50 tūkst. Lt pridėjo Kelmės rajono savivaldybė ir Kražių parapija. Dar 800 tūkst. Lt bažnyčios restauravimui skirti iš Valstybės privatizavimo fondo pagal Žemaičių krikšto programą.

REKLAMA

Vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia ir vienuolynas pastatyti Kražiuose 1639 metais įsikūrusių vienuolių benediktinių iniciatyva. Architektūrinio ansamblio projekto autorius - Vilniaus universiteto profesorius jėzuitas, matematikas, architektas Tomas Žebrauskas.

XIX a. vizitacijos aktuose rašoma, kad tai buvo mūrinis, pailgo stačiakampio plano pastatas su gontais dengtu stogu. Bažnyčios fasado kampuose kyla du bokštai, viename iš kurių kabojo trys varpai. Tarp bokštelių iškilęs aukštas frontonas, kurio viršų užbaigia didelis geležinis kryžius. Įdomus faktas, kad šioje bažnyčioje stovi didžiausi Žemaitijoje vargonai.

REKLAMA
REKLAMA

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė sako, kad Kražių šventovė Lietuvai yra išskirtinai svarbi kaip kovos už lietuvybę ir katalikų tikėjimą simbolis. 1893 m. vietos gyventojai pasipriešino caro sprendimui iškeldinti vienuoles ir uždaryti bažnyčią bei vienuolyną. Susirėmimo su kazokų armija metu žuvo, buvo sužeista ir įkalinta nemažai taikių žmonių. Kražių skerdynėmis pavadintas įvykis tada nuskambėjo plačiai pasaulyje. Nors bažnyčia vis tik buvo uždaryta, tačiau liko stovėti. 1908 m. apleista, likusi be stogo, langų, durų šventovė buvo grąžinta tikintiesiems ir po poros metų kapitališkai suremontuota.

Pastaruosius dešimt metų kiekvieną pirmąją rugpjūčio savaitę Kražiuose vyksta grigališkojo choralo ir Bažnyčios tradicijos studijų savaitė „Ad Fontes“. Jos metu restauruojamoje Kražių bažnyčioje kiekvieną dieną pagal senąjį Romos ritualą yra aukojamos šv. Mišios bei giedamos liturginės valandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų