Remigijus Šimašius prieš Artūrą Zuoką: kas teisus?

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir jo oponentas, buvęs sostinės meras, šiuo metu opozicijoje dirbantis Artūras Zuokas nesutaria dėl miesto skolų dinamikos. R.Šimašius tvirtina, kad skolų augimas jau yra suvaldytas, tuo metu A.Zuokas teigia matantis tolesnį spartų skolų augimą.

„Savivaldybės skola ne mažėja, kaip buvo teigiama, kad bus padaryta, o atvirkščiai - šiuo metu didėja. Toks faktas: dabartinė valdančioji dauguma, turėdama ženkliai geresnį finansavimą, nei teko man per visą sunkmetį, tiesiog augina Vilniaus miesto skolas neįtikėtinais greičiais“, - BNS sakė A.Zuokas.

Opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vadovas skaičiuoja, kad jei savivaldybės taryba trečiadienį pritars 50 mln. eurų paskolos su Europos investicijų banku (EIB) sutarčiai, sostinės naujai prisiimami tiesioginiai finansiniai įsipareigojimai sieks beveik 78 mln. eurų. Be to, anot A.Zuoko, nuo R.Šimašiaus kadencijos pradžios pradelstos savivaldybės skolos už viešąsias paslaugas taip pat padidėjo 17 mln. eurų.

REKLAMA

R.Šimašius tikina, kad dėl planuojamas sutarties su EIB bendra savivaldybės skola nedidės. Anot jo, ne mažiau kaip pusė naujos paskolos lėšų bus skirta ankstesnių paskolų refinansavimui, likusios lėšos - tik investicijoms į Europos Sąjungos finansuojamų projektų kofinansavimą.

„Jokių pravalgymų, einamųjų išlaidų finansavimo (.....) Absoliučiais skaičiais planuojama, kad mūsų skola mažės“, - BNS tvirtino R.Šimašius.

Jis pripažino, kad kai kuriose savivaldybės ataskaitų eilutėse yra matomas „nominalus skolų išaugimas“, tačiau pabrėžė, jog tai yra susijęs su skirtinga skaičiavimo metodika ir su koreguojamais paskolų grąžinimo grafikais kreditoriams.

Tokius R.Šimašiaus teiginius A.Zuokas įvertino trumpai - anot jo, „dabartinis meras tiesiog meluoja“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų