Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Epidemiologinei situacijai prastėjant, Akmenės rajono ugdymo įstaigos savaitei pereina prie nuotolinio ugdymo. Savivaldybė taip pat iki kovo uždraudžia renginius uždarose patalpose. Pasak mero, sprendimai priimti atsižvelgus į pastarųjų dienų užsikrėtimų skaičius.

Epidemiologinei situacijai prastėjant, Akmenės rajono ugdymo įstaigos savaitei pereina prie nuotolinio ugdymo. Savivaldybė taip pat iki kovo uždraudžia renginius uždarose patalpose. Pasak mero, sprendimai priimti atsižvelgus į pastarųjų dienų užsikrėtimų skaičius.

REKLAMA

Apie tai pranešama savivaldybės interneto tinklalapyje.

Pranešime nurodoma, kad sprendimas priimtas ketvirtadienį vykusiame rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje.

Posėdžio metu nuspręsta, kad nuo sausio 21 d. iki vasario 28 d. Akmenės rajone:

  • uždraudžiami visi kultūriniai ir sporto renginiai uždarose patalpose,
  • aukšto meistriškumo sporto renginius organizuoti galima tik be žiūrovų,
  • ugdymo įstaigose esančiose sporto salėse vykdyti suaugusiųjų sporto treniruotes taip pat draudžiama.

Be to, priimta papildomų spendimų dėl rajono ugdymo įstaigų.

„Sausio 24–31 d. 5–12 kl. ugdymo procesą Akmenės rajono ugdymo įstaigose vykdyti nuotoliniu būdu pagal ugdymo planą. 5–12 kl. mokiniams išdalyti greituosius antigeno testus, skirtus testuotis sausio 30 arba 31 d. prieš grįžtant į kontaktinį ugdymą. Grįžus į kontaktinį ugdymą, mokinius testuoti kas antrą dieną. Savaitgaliui išdalyti greituosius antigeno testus.

REKLAMA

Kol Akmenės rajono savivaldybėje sumažės sergamumas COVID-19 liga, pradinių klasių mokinius testuoti kas antrą dieną. Išdalyti greituosius antigeno testus savaitgaliui.

Sausio 24–31 d. neformaliojo švietimo užsiėmimus vykdyti nuotoliniu būdu, o nesant galimybių – nevykdyti“, – nurodoma savivaldybės svetainėje.

Meras: remiamasi ankstesne patirtimi

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas sako, kad spredimai priimti atsižvelgus į dabartinę epidemiologinę situaciją šalyje ir Akmenės rajone.

Akmenės rajone 100 tūkst. gyventojų tenka 1 613 užsikrėtimų, Lietuvoje šis rodiklis siekia 2117.

Pasak mero, didžioji dalis iš rajone fiksuojamų koronaviruso žiginių liepsnoja ugdymo įstaigose. Todėl uždraudžiant reginius uždarose erdvėse, kartu nuspręsta savaitei 5–12 kl. mokinius išsiųsti mokytis iš namų.

„Praeityje buvo daug triukšmo, kai Akmenė visą gimnaziją išvarė į nuotolį. Tada gimnazija savaitę buvo nuotolyje, grįžo, atliko testus ir visi buvo sveiki. Prieš jiems išeinant turėjome daugiau negu 30 sergančiųjų.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo atveju, pasinaudodami praktika, kuri pasiteisina, centras nusprendė, kad 5–12 klasių mokiniai, prie kurių nebūtina, kad sėdėtų tėvai <…>, savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Grįžę testuosis ir žiūrėsime kaip keičiasi situacija“, – tv3.lt komentuoja V. Mitrofavonas.

Pradinių klasių moksleiviai ir toliau mokysis kontaktiniu būdu, tačiau testuotis turės pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, be to gaus testus į namus.

COVID-19 statistika

Praėjusią parą nustatyti 6478 nauji COVID-19 atvejai, mirė 12 žmonių, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

11 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 752 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso paskiepyti 9354 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 982 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug 100 mažiau nei prieš parą, 91 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 22,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

REKLAMA
REKLAMA

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2117,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat auga ir siekia 26,5 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 595,7 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7,7 tūkst. žmonių.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 132 žmonės – beveik tiek pat, kiek ankstesnę parą.

58 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 907 žmonėms.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė penki vyresni nei 70-ies, keturi vyresni nei 80-ies metų žmonės. Du mirusieji priklausė 90–99, vienas – 60–69 metų grupėms.

Vienas žmogus, priklausęs 70–79 metų grupei, buvo paskiepytas pilnai.

Iš 7727 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 707. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,6 tūkst. mirčių.

REKLAMA
REKLAMA

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,94 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota per 1 mln. gyventojų, dar 843,8 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,3 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,4 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,6 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,5 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,5 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,36 mln. iš jų. 

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 45,8 tūkst. žmonių – maždaug 3 tūkst. daugiau nei prieš parą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų