Reforma krito, valdininkai – išgelbėti

Valstybės tarnautojai mums visiems kasmet kainuoja beveik milijardą eurų. Anksčiau žadėjusi sumažinti valdininkų daugiau kaip per pusę, dabar Vyriausybė jau tokių užmojų atsisako. O ir išlaidų jų algoms neketina mažinti. Žmonės ir ekspertai nesupranta, kam tokia reforma reikalinga.

Vyriausybės rūmuose – pietų pertrauka. Kabinetuose plušėję biurokratai gavo valandą atokvėpio. Vieni traukia į lauką savais reikalais, kiti – į valgyklą. Čia, Vyriausybės kanceliarijoje, valdininkai uždirba nuo 1000 iki 2000 € į rankas. Už Vyriausybės rūmų žmonėms atrodo, kad ir kiek uždirbtų, valdininkai nepersidirba.

Kad valstybės tarnautojai dirba neefektyviai, pripažįsta ir patys aukščiausi pareigūnai. Pernai vyriausybė ketino valstybės tarnautojų sumažinti daugiau kaip per pusę - vietoje dabar esančių 50 tūkst. palikti apie 20 tūkst. Tačiau šie užmojai išsikvėpė.

„Atsisakėme. Lieka skaičius panašus, koks ir dabar, bet inicijuojame viešo sektoriaus pertvarką ir pačios įstaigos iki 2019 m. padarys pertvarkas ir tarnautojų skaičius natūraliai sumažės“, - sako ministras Eimutis Misiūnas.

REKLAMA

Taigi vadinamasis valstybės tarnautojų skaičiaus mažinimas nebūtinai reikš, kad šiuose koridoriuose vaikščios perpus mažiau darbuotojų. Ministras viliasi, kad valstybės aparate darbuotojų sumažės bent 7-8 proc. Žadama, kad tiesiog buhalteriai, personalo specialistai praras tarnautojų privilegijas, bet toliau dirbs pagal darbo sutartis. O ir pažadai padaryti valstybės tarnybą prestižinę, labai gerai apmokamą ir efektyvią išsikvėpė. Dabar žadama tik tiek, kad papildomų pinigų algoms didinti nebus skirta, tad pačioms institucijoms teks spręsti, kiek žmonių atleisti, kad likusiems būtų padalintos jų algos.

„Įstaigos turės pasidaryti vidines reformas, apskaičiuoti, kiek joms reikės darbuotojų ir darbo užmokesčio, privalės tos reformos pasidaryti“, - tvirtina ministras.

Seimo pozicija, Laisvosios rinkos institutas ir profsąjungos jau dabar abejoja, ar valdančiųjų skambūs pažadai reformuoti valstybės tarnybą nesubliūkš.

Neoficialiais Finansų ministerijos duomenimis, pernai darbo užmokesčiui  visiems valstybės tarnautojams skirta 730 mln. €. Beveik pusė šios sumos - statutiniams pareigūnams.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų