Raskevičius parašė laišką Nausėdai: kviečia kartu aplankyti migrantus

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius pirmadienį prezidentui Gitanui Nausėdai išsiuntė laišką su kvietimu kartu apsilankyti migrantų stovyklose.

T. V. Raskevičius savo laiške pažymi, kad solidarizuojasi su G. Nausėdos išreikštu susirūpinimu dėl Lietuvoje esančių prieglobsčio prašytojų žmogaus teisių ir kviečia bendram vizitui į prieglobsčio prašytojų sulaikymo ir apgyvendinimo stovyklas.

„Vizito metu būtų įvertintos prieglobsčių prašytojų apgyvendinimo sąlygos, humanitarinė padėtis, prieglobsčio prašytojų žmogaus teisių užtikrinimo aspektai.

Prašytume informuoti Jo Ekscelencijai Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai tinkamą datą bendram vizitui į prieglobsčio prašytojų sulaikymo ir apgyvendinimo stovyklas“, – rašoma laiške.

T. V. Raskevičius jau praėjusią  savaitę kreipėsi į prezidentą su kvietimu kartu nuvykti į migrantų stovyklas.

„Tikiu, kad prezidento susirūpinimas pabėgėlių žmogaus teisėmis yra nuoširdus ir paremtas humanitariniais principais.

Taip pat nuoširdžiai tikiu, kad svarbiuose susitikimuose prezidentūroje nedalyvauju ne todėl, kad prezidentui primenu arba netgi asocijuojuosi su tam tikrais, kitais žmogaus teisių klausimais, kurie Jo Ekscelencijai šiuo metu nėra nei tokie aktualūs, nei patogūs.

Todėl, pasinaudodamas proga, norėčiau pakviesti prezidentą kartu, asmeniškai su manimi, apsilankyti Lietuvoje steigiamose prieglobsčio prašytojų stovyklose“, – praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pareiškė T. V. Raskevičius.

Praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 131 neteisėtą migrantą iš Baltarusijos

Pirminiais duomenimis, praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 131 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusį migrantą, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pasieniečių teigimu, Druskininkų savivaldybėje vienas irakietis bandė pulti tarnybinį šunį, todėl gindamasis belgų aviganis jam įkando.

Tuo metu Kabelių ir Druskininkų užkardose apgyvendinti migrantai įsivėlė į tarpusavio konfliktus, kuriuos pareigūnai apramino.

Į Lietuvą naujai atvykusiems migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prašymus.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Migrantai Lietuvoje

Bandė bėgti, kilo konfliktų

VSAT duomenimis, sekmadienį vienoje iš netoli Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimo sulaikytų migrantų grupių buvo 17 asmenų. Vieni turėjo Irako piliečių dokumentus, kiti buvo be jų, bet irgi vėliau prisistatė irakiečiais. Sulaikymo metu du vyrai iš šios grupės nepakluso teisėtiems pasieniečių reikalavimams ir bandė bėgti.

REKLAMA

Juos pareigūnai ir kartu patruliavęs tarnybinis belgų aviganis Iksas prisivijo. Sulaikymo metu vienas irakietis bandė Iksui įspirti ir trenkti ranka. Gindamasis į ją belgų aviganis įkando. Abu bėglius, kurie ir toliau nenorėjo vykdyti nurodymų, pasieniečiai jėga suguldė ant žemės ir surakino antrankiais.

Sulaikytas užsienietis dėl šuns įkandimo medikų pagalbos atsisakė.

Be to, sekmadienį Kabelių ir Druskininkų užkardų teritorijose apgyvendinti migrantai sukėlė tarpusavio konfliktus.

Kabeliuose, pirminiais duomenimis, užkardos teritorijoje pastatytame angare gyvenantys užsieniečiai susiginčijo dėl kultūrinių ir religinių priežasčių. Raminti maždaug apie 40 konfliktavusių migrantų buvo skubiai pasitelkti ne tik šios užkardos pasieniečiai, bet atskubėjo patruliai ir iš gretimų užkardų.

Druskininkų pasieniečiams ir jiems talkinantiems Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams teko raminti Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje pastatytame palapinių miestelyje gyvenančius migrantus.

Apie 60 užsieniečių sukėlė konfliktą dėl vietų palapinėse – atsirado nemažai nepatenkintųjų dėl to, kas ir su kuo turi gyventi vienoje erdvėje.

VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos pateko 2730 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra 34 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis, 2019 metais pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai.

Šią liepą pasieniečiai sulaikė 2070 migrantų. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes. Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

TV3 ŽINIOS. MIGRANTAI TOLIAU ŠOKDINA UŽGAIDOMIS: „JIE NORI DELIKATESŲ, BET MES PIRKTI NEPAJĖGIAME“


Rašyti komentarą...
Šramas
2021-07-26 10:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tas prietranka jau nori ir prezidentą prie savęs prisivilioti? Jau visai tam individui sperma smegenelias užspaudė, pasikviesk visus savo "kanalų platintojus" ir eikit, ten darbo turėsit, vazelino tik nepamirškit su savim pasimti
Atsakyti
-2

H
Hm
2021-07-26 10:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rado ekskursiją kur pasidaryt. Gal geriau į Lietuvos vienkiemius nuvažiuotų ir pažiūrėtų, kaip žmonės savo kruvinu prakaitu tvarkosi. O čia matai sirais apsimetančiais ir šampano reikalaujančiais lodoriais rūpinasi. Toliau sau ne kokią reklamą darosi..
Atsakyti
-4

K
Ko
2021-07-26 10:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas Lietuvos senukų nevažiuoji pažiūrėti, kaip gyvena? Radai pramoginį zoologijos beždžionių sodą. Eik tvorą geriau statyti.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų