REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremliaus režimo kruvinas karas prieš Ukrainą tęsiasi jau beveik 2 metus, o nuo neteisėtos Krymo aneksijos praėjo jau beveik 10 metų. Dėl to Rusijos grėsmės akivaizdoje daugelis sutaria, kad Lietuvai reikia stiprinti gynybą. Tačiau tik dabar, artėjant rinkimams, Vyriausybė susirūpino, iš kur paimti daugiau pinigų tvariam krašto apsaugos finansavimui.

Kremliaus režimo kruvinas karas prieš Ukrainą tęsiasi jau beveik 2 metus, o nuo neteisėtos Krymo aneksijos praėjo jau beveik 10 metų. Dėl to Rusijos grėsmės akivaizdoje daugelis sutaria, kad Lietuvai reikia stiprinti gynybą. Tačiau tik dabar, artėjant rinkimams, Vyriausybė susirūpino, iš kur paimti daugiau pinigų tvariam krašto apsaugos finansavimui.

REKLAMA

Apie tai, ar didės mokesčiai, ar sumažės paslaugų ir iš ko paimsime daugiau pinigų gynybai, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ interviu su premjerės patarėju Raimondu Kuodžiu

„Žmonės išdarinėja, ką nori“

Pone Kuodi, daug kalbame apie stambius projektus, pastaruoju metu apie nacionalinį stadioną. Tuo metu premjerė ir valdančiosios partijos pirmininkas sako, kad svarbiausia turėtų būti gynyba, tačiau mes šnekame apie visai kitus dalykus. Ar valdžios atstovai moka dėlioti prioritetus?

Paprastai, projektai pas mus yra skaidomi į institucinius klasterius, bet šaly neturėtų būti tokių dalykų. Visi projektai turėtų stoti į eilę, praeiti kaštų naudos filtrą ir, tie, kurie laimi, turėtų būti vykdomi pirmiausia. Šiaip, šeimos tuo užsiima, šeimoje turbūt nėra sporto ar maisto departamento, jūs intuityviai nusprendžiate, kas dabar svarbu šeimai.

REKLAMA
REKLAMA

Tas pats turėtų būti valstybėje, deja, taip nėra. Turime klasterius ir žmonės gali išdarinėti ką nori, pasižiūrėjus iš paukščio skrydžio atrodo, viešpatėliau, juk gynyba dabar prioritetas, o tuo pat metu „Vilniaus vandenys“ skaitmenizuos geriamąjį vandenį už 600 milijonus. Mes galėtume turėti bendrą prioritetų sąrašą ir pinigai galėtų būti permetami iš vienos srities į kitą.

REKLAMA

Bėda – neskaidrūs projektai

Kaip manote, ar gerai tai, kad koncesininkui, kuris pastatys stadioną ir rūpinsis jo užimtumu, galbūt net į skolą didelius pinigus mokės savivaldybė?

Lietuvos, o ypač Vilniaus, bėda yra neskaidrūs projektai, kurie demonstruoja arba bukumą, arba korupciją. Paprastai, visuomenei – vienodai, tačiau Vilnius turi klaikią istoriją su šilumos ūkiu, beveik privatizuotu vandens ūkiu, Balsių mokykla, už kurią vietoj 40 mln. eurų bus sumokėta 202 mln. eurų, bandymu išsilizinguoti dangoraižį, nes trūko pinigų ir būtų pasirašę bet kokiom sąlygom ir taip toliau. Tokia neaiški abonentinė sistema, kuri rodo, kad savivaldybėje nėra arba gebėjimų suprasti, ką darai, arba noro.

REKLAMA
REKLAMA

Kai minit tą Balsių mokyklą, ką turėjot galvoje, neturėjo savivaldybė 40 milijonų ir dabar sumoje sumokės 202?

Taip. Jeigu jums siūlytų butą ir sako: 40 dabar arba per 20 metų 202 milijonų. 99 procentams intuicija pasakys, kad 40 ir 202 yra skirtingos eilės skaičiai.

„Nieko neveikia ir pasiima pinigus“

Tačiau statytojas ir prižiūrėtojas sakė, kad išlaidos bus reikalingos mokyklos priežiūrai.

Pas mus populiaru parduoti karvę su bantuku. Mes maždaug įsivaizduojame, kiek gali kainuoti karvė, o mum sako, kad ji dar ir su bantuku, ir dar skambaliuku, o, kiek tai kainuoja jau nebe mūsų reikalas. Čia lygiai tas pats. Karts nuo karto kažką padažysim, naujoj mokykloj kažką paremontuosim, o kiek tas kainuoja, kodėl negalim atskirti šitų dalykų? Tada taip ir gyvenam, ir tų 200 milijonų vilniečiai nebeturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pone Kuodi, ar galima tikėtis racionalaus proto, kai politikai Seime gyvena nuo kadencijos iki kadencijos ir rinkimus reikia laimėti, todėl reikia kažką pažadėti rinkėjams?

Ne, jiems visiškai nereikia laimėti jokių rinkimų. Mes, kaip visuomenė, įsivarėm save į kampą ir leidžiam politikams žaisti tuos korupcinius žaidimus. Politikas nueina į kasą, pasiima pinigus, savo algą, metus negali dirbti, nes stebi ir mokosi, o likus metams iki rinkimų jiems užsidaro kažkoks galimybių langas. Nieko neveikia ir pasiima pinigus. <...>

Jeigu mes sukursime sistemą, kur partijos nesistengs laimėti rinkimų, o darys tai, kas reikalinga, <...> bus visai kitokia Lietuva ir nereikės ieškoti pinigų gynybai, nes visuomenė bus kaip armatūros kamuolys, o ne želė kalnas. 

Visą pokalbį rasite straipsnio pradžioje. 

Gryną teisybę pasakė,
Gryną teisybę pasakė,
kurios laukiau 30 metų. Drąsus žmogus ir teisingas. Pagarba ir padėka.
Ponas visiskai teisus.Paprasti zmones irgi supranta kokie yra korupcija aplamai visur,kuo daugiau griebti tempti sau,reiketu pagaliau susivienyti ir sukilti jau gana.
Mažinti šių BRUDU iki 71
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų