Rado būdą atgrasyti ginklais žvanginančią Rusiją: ar Lietuva išdrįs?

Oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose leidžiasi bene moderniausias, strateginės reikšmės NATO žvalgybos orlaivis AWACS. Itin modernaus orlaivio apsilankymas Lietuvoje – simbolinis. Jis žymi tūkstantąjį įgulos skrydį. Visi jie atlikti siekiant užtikrinti NATO rytinių sienų saugumą.

Naudodamas radarus, šis orlaivis skrydžius vykdo dešimties kilometrų aukštyje ir 400 kilometrų spinduliu gali aptikti oro erdvėje esančius lėktuvus bei valdyti savus orlaivius.

Tuo metu Vilniuje vyksta Pasaulinė specialiųjų operacijų pajėgų konferencija, kurioje susirinkę apie 200 gynybos ekspertų ir elitinių karininkų iš 20 šalių, daugiausia Jungtinių Valstijų. Tai galimybė Lietuvos ekspertams aptarti gynybos tobulinimo būdus.

(71 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karinės ginkluotės ir technikos paroda

Be to, čia demonstruojama moderniausia karinė įranga ir ginkluotė. Tai – pirmoji tokio lygio konferencija už Jungtinių Valstijų ribų ir ja siunčiamas aiškus signalas Rusijai.

„Lietuva yra teisi pabrėždama faktą, kad Vladimiras Putinas ir rusai čia gali sukelti tokių problemų kaip Kryme ar Gruzijoje. Jau matome, kad miegojęs lokys vėl pabudo, tad tokioms šalims kaip Lietuva labai svarbu ir toliau nuosekliai stiprinti savo gynybą bei karinius pajėgumus. Taip pat tai ženklas ir mums – turime būti pasirengę atsakui kad ir kur Rusija keltų potencialią grėsmę“, - sakė Jeff Miller, JAV Atstovų rūmų narys.

Potenciali grėsmė Baltijos šalims ypač padidėjo, kai Rusija savaitgalį Karaliaučiaus krašte dislokavo branduolinį užtaisą galinčias nešti „Iskander“ raketas. Lyg to būtų maža, šiandien pranešta apie tai, kad Rusija išbandė tris balistines tarpžemynines raketas.

VSD vadas: buvau pasimetęs

Valstybės saugumo departamento direktorius pritaria gynybos stiprinimui, tačiau sako, kad vyriausybės biudžete žvalgybai numatyti 23 milijonai eurų - juokinga suma.

„Vakar buvau labai stipriai nusiminęs ir, sakyčiau, pasimetęs, nes sužinojau, kad žvalgybai planavime biudžeto buvo skiriamas minusas, tai praktiškai biudžetas mūsų nekyla. Mano galva, nelabai strategiškai protinga didinti gynybą, bet tuo pačiu nedidinti žvalgybos“, - sakė VSD vadas Darius Jauniškis.

Vilniuje viešinčių Jungtinių Valstijų karybos ekspertų, jei Rusija ir toliau nenustos stiprinusi savo karinių pajėgumų prie Lietuvos sienos, NATO sąjungininkai turėtų rimtai apsvarstyti tokių priešlėktuvinės gynybos sistemų kaip „Patriot“ perkėlimą į Lietuvą.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:


Rašyti komentarą...
V
Vaje
2016-10-13 22:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar uzpuolimo nesulauke.
Atsakyti
0

P
Petras
2016-10-14 09:05:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaimynė Rusija po nepriklausomybės Lietuvoje paskelbimo turėjo geresnę situaciją užvaldyti mūsų žemę ekonominiu ar kariniu būdu ,bet to nedarė. Kam naudinga skleisti išorės pavojų grėsmę, gal pavojus mažos ,posovietinės šalies slypi viduje ,nes ir blogio vakaruose linksniuojama imperija -TSRS subyrėjo iš vidaus .
Atsakyti
0

r
ridikas
2016-10-15 16:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ant "auksinių" šaukštų biudžeto užteko?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų