Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalione buvo neįprastas sujudimas – amsėjo įvairiausių veislių šunys, nuo jorkšyro terjerų, pudelių iki samojedų. Šuns dienos, kuri Lietuvoje minima jau 9-erius metus, proga inžinerijos batalione tarnaujančių karių darbe svečiavosi ir jų mylimi augintiniai.
„Didžiausia parama, geriausias atsipalaidavimas po darbų, po tarnybos, po pratybų. Labai laukėm šitos dienos, nes būna kartą metuose, tai ruošėmės, ėjom į kirpyklą, prausėmės“, – pasakojo kapitonė Raminta Banišauskaitė.
„Truputėlį stresas, nes daug gyvūnų didesnių už jį, tai jis svarsto, bet labai kultūringai elgiasi“, – apie savo augintinį pasakojo narų skyriaus vadas Raimondas Kudirka.
Ir jei vieniems tai retenybė, kitiems kasdienybė – gausybė šunų, kurie į darbą skuba kasdien. Tai – keturkojai pareigūnai.
„Jūs keliatės iš ryto, ritualas į darbą, taip ir šuo keliasi, į mašiną lipa, važiuojam į darbą ir darom tas treniruotes, vaikštom po miestą, socializuojam – tai irgi labai svarbu“, – tikino Lietuvos kariuomenės išminuotojas kinologas Vygantas Kazlovas.
„Šuo turi būti drąsus, žaismingas, turi norėti valgyti, nes be to būtų sunku treniruoti šuniuką“, – pabrėžė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas Linas Savickas.
Keturkojai gelbėja gyvybes
Pasirengimas tarnybai trunka dvejus metus, šuo intensyviai mokosi, o vėliau kasdien treniruojasi. Kariuomenės šunys daugiausia ieško sprogmenų.
„Šuo saugoja žmonių gyvybes, jei matėt per pasirodymą, yra lagaminas įtartinas, tai pirma siunčiam šunį, jei šuo sustingo, tai tada yra kviečiami kiti specialistai“, – paaiškino V. Kazlovas.
Policijoje keturkojai padeda sulaikyti nusikaltėlius, aptinka nelegalius daiktus, ieško žmonių.
„Narkotinių medžiagų ir sprogmenų paieška, žmonių paieška, pėdsekystė, daiktų paieška, sulaikymai“, – šunų pareigas tarnyboje vardijo policijos pareigūnas Šarūnas Mockus.
O štai nelegalių migrantų krizės metu, kai iš Baltarusijos į Lietuvą jie plūdo šimtais, valstybės sienos pareigūnams susekti besislapstančius nelegalus taip pat padėjo šunys.
„Kovoje su kontrabanda, su nelegaliais migrantais – tai pagrindinis jų vaidmuo, nes be jų būtų labai sunku sulaikyti“, – dėstė L. Savickas.
Lietuvos kariuomenėje šiuo metu tarnauja 15, policijoje apie 70, o valstybės sienos apsaugos tarnyboje per 120 keturkojų pareigūnų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.







































































































































































































































































