PSO įvardinta labiausiai tikėtina COVID-19 kilmės versija

PSO grupės, kuri lankėsi Kinijoje siekiant nustatyti iš kur kilo COVID-19 koronavirusas, narys pateikė jam atrodančią realiausią kilmės versiją: virusas pirmiausiai galėjo išplisti Kinijos pietų ir Azijos pietryčių teritorijose.

Britų mokslininko Peterio Daszako manymu, ši versija yra ta, į kurią „derės atkreipti daugiausiai dėmesio“, rašoma „The New York Times“. Ši versija skelbia, kad infekcija nuo šikšnosparnių pateko į laukinių gyvūnų fermą, kur ja galėjo užsikrėsti dirbę ten žmonės. Taip pat užkratas galėjo išplisti per tose fermose auginamus gyvūnų (šeškus, barsukus, usūrinius šunis ir civetus), nuo kurių vėliau užsikrėtė juos įsigiję asmenys.  

Tolimesnis viruso plitimas jau buvo sustabdomas, kuomet užkrėsti gyvūnai pateko į Uhano jūros gėrybių turgų.

Pirminėje ataskaitoje pažymima, kad PSO negalėjo gauti asmeninių dalies pacientų duomenų dėl konfidencialumo politikos Kinijoje. Maža to, kai kurie žmonės, persirgę COVID-19, atsisakė bendrauti su organizacijos atstovais.

Laukiama išsamesnių tyrimo duomenų

Tarptautinės bendruomenės ir įvairių valstybių vadovai nuolat ragina Kinija atskleisti turimą informaciją apie COVID-19 kilmę.

JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas, komentuodamas PSO tyrimą Kinijoje dėl koronaviruso kilmės, pažymėjo, kad JAV turi klausimų dėl tam tikrų išvadų. Ypač kliuvo tai, kad kol kas nėra aišku, kokiu būdu pats tyrimas buvo atliktas.

Atsakydami į tai Kinijos diplomatai JAV pažymėjo, kad JAV nederėtų mesti kaltinimų kitoms šalims dėl COVID-19 pandemijos, kuomet būtent Vašingtono veiksmai negatyviai paveikė tarptautinės bendruomenės pastangas kovoje su epidemiologine grėsme.

Didžiosios Britanijos valdžia pareiškė, kad yra abejonių dėl PSO misijos galimybių pilnai ištirti koronaviruso kilmę Kinijoje. Pasak britų užsienio reikalų ministro D. Raabo, nėra aišku, kad misija turėjo pilną prieigą prie pradinės COVID-19 pandemijos stadijos duomenų.

REKLAMA

Kinijoje šiuo metu misiją atlieka tarptautinių mokslininkų PSO grupė, kuri užsiima COVID-19 kilmės išaiškinimu. Specialistai atvyko į Uhaną sausio 14-ąją, išbuvo privalomame karantine 14 dienų, o nuo sausio 29-osios pradėjo darbą.

Ekspertai apsilankė Uhano virusologijos institute, vietos ligoninėje, jūros produktų turguje. Ekspertai išsakė abejones, kad virusas galėjo patekti į aplinką iš virusologijos laboratorijos ar tiesiogiai nuo šikšnosparnių vietos turguje. Manoma, kad buvo kažkoks tarpinis „laidininkas“, per kurį ir išplito virusas.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paaiškino, kad „visos versijos dar nėra atmestos ir komanda dar tęsia darbus“.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
N
Nereikia
2021-02-16 19:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Meluoti ir žmonių laikyti kvailiais. Labaratorija sukūrė kovidą kaip ir SARS, MERS virusus.
Atsakyti
0

K
Kazys
2021-02-17 05:44:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tame PSO vaikų darželis sėdi ar lohai
Atsakyti
0

O
O boze
2021-02-17 07:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit kurti pasakas, niekas jomis netiki, tik avys aisku! Ir labai gaila
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų